Skocz do zawartości

Rzućcie okiem na podłogę ;]


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem czepkę. Fendt Joker E, rocznik 94.

Zasadniczo jest nieźle, ale martwi mnie trochę podłoga - taka drobnostka :ok: .

Podłoga od spodu wygląda tak:

IMG_3568.jpg

 

IMG_3571.jpg

 

 

IMG_3572.jpg

 

IMG_3567.jpg

 

 

Czyli fabryczna konserwacja odłazi. Jest dla mnie oczywistym, że bitex jakiś musiałbym nałożyć... Tylko czy nie jest już za późno..? Niby podłoga twarda... ale wątpliwości mam. Osoby które robiły konserwację podłogi - pomóżcie!

 

Czepkę oglądałem po sporym deszczu. Dość nieciekawie wyglądała listwa dolna łącząca poszycie z podłogą - o ta:

 

IMG_3570.jpg

 

...jakby lekko miękka. Ale to chyba tylko kwestia nasiąknięcia wodą..? Bo pazura wbić jakoś nie umiałem... Jeszcze raz - pomóżcie w ocenie :jump:

 

Rzecz druga - amortyzatory. Wyglądają też tak sobie... znaczy ruda je chwyciła:

 

IMG_3565.jpg

 

Pytanie: przejmować się..? Czy będą pracować poprawnie..? No samochodowe amorki to wiem jak wyglądają i czym się przejmować a tu nie...

 

Przy okazji ostatnie pytanie: co to może być..?

Ani sprzedający ani ja nie mieliśmy pojęcia.

 

IMG_3573.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie odłazi fabryczna konserwacja ale jeśli jest twardo to może nie jest za późno :jump: musisz dobrze obmacać i ponaciskać No i oczywiście prosi się konserwacja Co do ostatniego zdjęcia to kolega powyżej wyjaśnił natomiast rdza na amortyzatorach bym się nie przejmował bo raczej nie wpływa to na ich działanie a pozatym można je łatwo wymienić i nie są to duże koszty :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok uprzedzam Cię i wszystkich tych, którzy nie wiedzą, że w tym wlocie siatka nawet po jednym sezonie potrafi się bardzo zabrudzić, co powoduje słabsze zaciąganie powietrza do piecyka. W większości piecyków żeby to fachowo wyczyścić trzeba wymontować i częściowo rozebrać piecyk. Jak już tu w jednym z tematów pisałem ciekaw jestem czy serwisy zajmujące się przeglądami tak skrupulatnie do tego podchodzą? ale może o tym nie w tym temacie :jump: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szadok, ostatnie zdjęcie u mnie się nie wyświetla, ale ROBICAR wyjaśnił sprawę.

 

Co do podłogi to "na oko" i na fotografii wygląda to tak jakby odklejała się zewnętrzna warstwa obłogów. Sądzę tak po zafałdowaniu powierzchni. Niestety jest to w zasadzie nieusuwalne, chyba że włożysz taką sklejkę pod prasę i znowu posklejasz. Samo malowanie środkiem konserwującym też wiele nie da, bo pod fałdami zewnętrznego obłogu jest powietrze i w trakcie jazdy po deszczu będzie tam gromadzić się woda i odklejać następną warstwę obłogów.

 

Amortyzatory przyczepowe w zasadzie działają tak jak samochodowe. Różnica polega na tym, że samochodowe są ściskane o przyczepowe rozciągane. Najlepiej zdemontować amortyzator i sprawdzić, czy ma jeszcze właściwości tłumiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa w Knaus np mojej .

Zaglądałem dzisiaj pod spód bo konserwacje zacząłem robić.Nie mam amorków ,ale po zdięciu tutaj widze ,że mam takie samo mocowanie.

Czy ktoś wymontował je czy to tylko jest przygotowywane jakby ktoś chciał zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brankiniol, na osiach niektórych producentów ( np. ALKO ) i na ramach niektórych przyczep są fabrycznie przygotowane otwory do montażu amortyzatorów. Sądzę, że nikt nie wymontował amortyzatorów - po prostu nigdy nie były zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.