Skocz do zawartości

Sezonowe korki, objazdy


Lepciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W związku z remontami naszych dróg wykopałem ten wątek. I tak sprawa ma się następująco :

 

- we Włocławku remont nawierzchni, oraz na wylocie z Włocławka na Toruń - remont wiaduktu kolejowego, na bardzo ruchliwej magistrali kolejowej, droga jest przez przejazd ze szlabanami - lepiej omijać.

Dla jadących na północ - wjeżdżając do Włocławka na światłach w prawo i jedziemy na Lipno, przez tamę, w Lipnie w lewo na trasę Warszawa - Toruń (praktycznie skończona piękna trasa), czasowo wychodzi na to samo. Aha dodatkowo omijamy budowę drugiej nitki obwodnicy Torunia oraz lewoskręt bez świateł przy objeździe obwodnicy Torunia (jedziemy z Lipna w prawo na Gdańsk).

Dla jadących na południe - jedziemy na Warszawę, jest objazd obwodnicy Torunia, który prowadzi do trasy na Warszawę, w Lipnie w prawo na Włocławek przez miasto (tam czasami są małe korki).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkich jadących drogą krajową nr.62 między Sokołowem Podl. a Drohiczynem czeka przeprawa przez długi most na Bugu. Ruch jest wahadłowy, a pas którym jeździ się teraz jest w tragicznym stanie (deski polane asfaltem) i na dodatek bardzo wąsko. Wracając z Białowieży staliśmy w ponad kilometrowym (!) korku. Na szczęście przyjechała policja, wyłączyli sygnalizatory i zaczęli sterować ruchem "ręcznie".

No ale to był powrót z długiego weekendu i może spodziewali się czegoś takiego. W zwykły dzień jest na pewno nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostrzeżenie dla "południowców" zmierzających na północ kraju oraz "ludzi północy" zmierzających na południe kraju.

 

Stan sprzed 2 dni

Włocławek - przejazd przez miasto:

Dwupasmówka przelotowa przez Włocławek zredukowana do jednego pasa w 6-ciu miejscach przechodzi z lewej na prawą nitkę dwupasmówki i odwrotnie, przejścia bardzo nierówne.

Orientacyjny czas przejazdu przez Włocławek w godzinach szczytu to nawet 2 - 2,5 godzin.

Z przyczepą - istny kanał.

Włocławek - Ciechocinek:

7 mijanek z ruchem wahadłowym, nierówno, zwężenia, brak linii.

Orientacyjny czas przejazdu odcinka Włocławek-Ciechocinek w godzinach szczytu dochodzi do ponad 2 godzin.

 

2 dni temu osobówką bez przyczepy droga od wjazdu do Włocławka (od strony Łodzi) do Ciechocinka zabrała nam 1godz 15min a była to godz. 23,00

Informację o przejeździe w godzinach szczytu podał nam znajomy taksówkarz jadący tą trasą.

 

Proponuję objazd z Łodzi na A-2,

odcinek Stryków-Konin jest bezpłatny jeszcze nie postawiono PPO.

Droga z Konina do Inowrocławia/Bydgoszczy dość przyzwoita - ruch średni

Bydgoszcz-Kraków tą trasą z powrotem zrobiliśmy w 6,5 godziny

 

Objazdy - opis:

z Łodzi pod Katedrą skręcamy na na Stryków i dalej -A2-Konin-Inowrocław

lub

z Łodzi jedziemy 1-ką na Gdańsk do Zgierza i dalej -A2-Konin-Inowrocław

Uwaga na wjazdach i wyjazdach z A2 - ślimaki, rozjazdy oznakowane niestety "po polsku"

czyli chaos i pokręcone.

 

Objazdy pokazałem tutaj

 

Można też jechać "po staremu" i omijać Włocławek przez przez Lipno-Golub Dobrzyń - Grudziądz, lub krócej przez Lubicz i Świecie droga na Golub nie najlepsza i wąsko miejscami ale nie tragiczna. W tym przypadku może was złapać tylko 1 zwężka na wlocie do Włocławka chyba że roboty przesuną się dalej na południe.

 

Nie znalazłem tematu /działu aby opublikować w/w informacje, stąd piszę w dziale turystyka-krajowa, sugestia do moderatorów rozważcie proszę może warto byłoby na czas wzmożonych wyjazdów założyć wydzielony temat dot. utrudnień w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Scaliłem dwa tematy. Co do jazdy trasą numer 1 z Włocławka już trochę pisałem tutaj, więc połączyłem całość i dałem jako ogłoszenie, żeby nie wsiąkło po czasie.

 

 

Aha, Konrad nie bardzo się da wyciągnąć posty z tematu Sarbinowa - Gąsek, bo mają w sobie ciągłość tematu. Myślę, że wspomniane tutaj utrudnienia w jeździe na północ będą pomocne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie utrudnien pomocna może być mapka GDDKiA

 

Pomocna jak najbardziej - fakt - pokazuje utrudnienia

ale Kraków-Hel też się upiera aby przez Włocławek lecieć

niestety.

 

[ Dodano: Pon 05 Lip, 2010 15:37 ]

do Władysławowa.

 

Pomysł na rondo we Władku ?

 

Gdzieś w rejonie Pucka skręcałem w lewo przez tory i później wpadałem na rondo z mniej zatkanej strony - niestety nie pamiętam szczegółów tej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga wąskawa jest

 

Masz rację tam było wąskawo i po betonkach kawałek.

 

Zatem pozostaje jedynie b. wczesnym rankiem lub późnym wieczorem na rondo we Władku celować - jadąc do Helu nie ominę z budą - ha cóż ha trudno życie nie jest lekkie ale jakby było całkiem lekkie byłoby nudne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przepraszam, ale mi sie popitoliło. Usunąłem post, który błędnie napisałem. Faktycznie można w lewo w rejonie Pucka, a może troche za. Chodzi o to, aby w Chłapowie wyjechać na ulicę Droga Chłapowska i póżniej ulicę Władysławowską. Jak ktoś będzie od końca po mapie palcem jechał to znajdzie ten skręt w lewo. Oczywiście jest wąskawo tak jak napisałem poprzednio. Smoku przepraszam za zzamieszanie (chodzi o Twój cytat mojej wypowiedzi, którą usunąłem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zzamieszanie

Spokojnie Tomku, zero problemu oby tylko takie problemy w życiu były :-).

 

Na temat objazdów ronda we Władku można by rzekę temat napisać

a prawda niestety jest brutalna - puki nie będzie ono większe i kilkupasmowe to będzie tam przekichane.

Od Chłapowa jak będziesz miał niefart to tez korek pewnie zaliczysz :-(

Nie radzę też w prawo przed rondem i pod kapliczkę - mało kto tam wpuści ludzie jak odstoją 2 godz. na rondzie niestety robią się mniej życzliwi :-( i specjalnie się temu nie dziwię.

 

Szkoda że jakiś prom zabierający pojazdy nie pływa przez zatokę np. z Gdańska na Hel, wszedłbym w to w ciemno i miałbym rondo głęboko w d.....

 

Mój powrót w ubiegłym roku z Helu - jazda przez mierzeję z Helu do ronda we Władysławowie trwała prawie 3 godziny - jechałem ok. 18-19tej a trzymało właśnie owo rondo we Władku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek :ok: pozwolę sobie na dodanie kilku słów od siebie na temat drogi Poznań-Koszalin-Gąski.

 

Całość drogi pokonałem w miniony piątek. Na drodze był mały ruch mimo, że po godzinie 22,00 mogły pojawić się na drodze samochody ciężarowe po obowiązkowym wakacyjnym postoju w godzinach 18-22. Nie spotkałem żadnego patrolu policji, ani w wersji ruchomej ani statycznej, ani też żadnego zdarzenia losowego na drodze.

 

Co do drogi i utrudnień:

1. Rogoźno: na wlocie od strony Poznania, ograniczenie prędkości i zwężenie drogi - trwają prace na poboczu pod poszerzenie drogi.

 

2. Koszalin: na wlocie od strony Poznania, ograniczenie prędkości i zwężenie drogi, na wschodniej nitce puszczony ruch w obie strony, nitka wylotowa w kierunku Poznania, całkowicie rozkopana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z nad morza pojechaliśmy przez Grudziądz, Radzyń Chełmiński, Golub-Dobrzyń aby ominąć Toruń i Wocławek. Droga może nie zaszeroka i trochę więcej zakrętów ale bez dziur i kolein no i bez korków. Po drodzwe do zwiedzenia: Radzyń Chełmiński- rujny zamku, Golub-Dobrzyń zamek

Na jedynke wskoczyliśmy spowrotem we Wocławku na wylocie na Łódź.

A tak przy okazji niepolecam baru Ambrozia za Wocławkiem w kierunku na Łódź żąrcie robione jest z gotowych pół produktów mrożonych jakiś mielonek obrzydlistwo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.