Skocz do zawartości

Polski kamper.....


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A przyczepy normalnej, takiej 4-5 metrowej to juz nigdy nie wyprodukuja?

 

Kamper na fiacie ok, ale GDZIE normalna przyczepa dla mnie?

Nie musi byc wcale na osi Alko, lodowce Eletroluxa i ogrzewaniu Truma, moze byc wszystko zupelnie inne, polskie, i nie takie drogie...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale GDZIE normalna przyczepa dla mnie?

Nie musi byc wcale na osi Alko, lodowce Eletroluxa i ogrzewaniu Truma, moze byc wszystko zupelnie inne, polskie, i nie takie drogie...

 

Nie mam dobrych wiadomości. W zasadzie nie ma tańszego odpowiednika Trumy, Elektroluxa i Alko. Można mieć produkty zastępcze ale o zupełnie innych parametrach i jakości. I szczerze mówiąc ja pewnie zgodziłbym się świadomie na gorsze parametry lodówki lub w ogóle z niej zrezygnował ale producenci o takich jak ja zupełnie nie myślą - dają full wypas i co za tym idzie zaporową cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyczepy normalnej, takiej 4-5 metrowej to juz nigdy nie wyprodukuja?

 

Kamper na fiacie ok, ale GDZIE normalna przyczepa dla mnie?

 

jest model N sport 520 B i L

 

http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/245

rozumiem że cena jest nie ta :D:hehe:

 

pytanie czy można to zrobić taniej, skoro materiały są podobnej jakość jak na zach.

i w sumie przyoszczędzić mogą jedynie ma kosztach produkcji, tylko czy faktycznie ?

Nie wiem jak produkują przyczepki na zachodzie, ale produkcja w Niewiadowie przypomina trochę zakład rzemieślniczy a nie fabrykę :D

 

piszesz że mogą dać PL osprzęt, tylko czy warte jest to oszczędności ?

firmowy osprzęt to lata doświadczenia, badań i ogólnie dostępny serwis,

a jak popatrzysz np na AGD domowe, to te "polskie" wcale nie są tańsze :D

 

niestety, z tego co mówili, taniej nie będzie :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tniej mogłoby być, gdyby wrzucili chińszczyznę. Ale czy lepiej? :niewiem:

Co do procesu technologicznego - niektóre bardzo drogie auta też są ręcznie montowane. I ludzie płacą za nie kupę kasy :D

 

Być może linia produkcyjna się zmieni. Bierzmy pod uwagę, że jest to prototyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może linia produkcyjna się zmieni
Nie wiem jak produkują przyczepki na zachodzie, ale produkcja w Niewiadowie przypomina trochę zakład rzemieślniczy a nie fabrykę

 

Koledzy, wydaję mi się, że przyczepy w Europie sa montowane w podobny sposób jak te w Niewiadowie.

Zerknijcie np. tutaj: http://motorhomes.autotrader.co.nz/View/Article/Leisure-Line-Caravans/1137.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b, ta niewiadka jest niczego sobie, yyy.... tylko cena coś nie "hallo" :bzik:

 

próbowaliśmy to wytłumaczyć Panom z N, ale jakoś nie docierało :hehe:

przynajmniej na PL rynek mogli by dawać jakiś mały 40/50% rabacik :D

 

co do "Chinszczyzny" to się zgadzam, bez sensu, ile by to obniżyło cenę ?

nie wiem jak te sport'y, ale poczciwą eNkę można zamówić bez osprzetu i sememu zamontować coś tańszego - tylko co ?

 

jeśli chodzi o samą produkcję, wątpię aby się coś zmieniło, sport'a robią już jakiś czas i rok temu wyglądało to identycznie

co do linka

Produkcją około 150 sztuk rocznie, Rozrywka Caravans Line jest jednym z największych producentów przyczep kempingowych Nowej Zelandii. Ale nie nazwałbym tego środowiska linią produkcyjną, sukces wynika z ręcznie wykonanych projektów dla warunków lokalnych

to wszystko tłumaczy, tyle że Niewiadów raczej nie robi takich "limitowanych" budek,

sport to zwykły budżetowy sandwicz :D , co do laminatu, faktycznie są chyba jednym z niewielu producentów, to i cenę mogą dać dowolną

co ciekawe laminatowe pingpongi nada się sprzedają i produkcja idzie pełną parą,

podczas wycieczki hala była pełna odlewów, jak i na wpół gotowych modeli :D

(model 126et czyli z kibelkiem - kaseta i brodzikiem, ogrzewaniem, lodówką itd)

 

europejscy producenci mają chyba bardziej zautomatyzowaną produkcję, zamawiają większe ilości, a co za tym idzie mogą np mebelki/agd mieć taniej (sami sprowadzają duże ilości materiału),

inna będzie cena dla niewiadowa który zamawia "tira", a inna dla np knausa który zamawia cały statek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(model 126et czyli z kibelkiem - kaseta i brodzikiem, ogrzewaniem, lodówką itd)

 

Konrad, chyba 126ntl :ok:

http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/80

 

a właśnie że nie, to jest duża eNka, a to były małe pingpongi

model N126ET

http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/248

n126et.jpg

 

z przodu ma małą szybkę, coś jak tu na fotce - niestety nie widzę lepszych fotek

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrząc na nową Niewiadkę - to już nie jest to samo co "zapiekanka".

Nawet układ 520 - dla mnie nie wystarczający.

A patrząc na cenę ... hm, wydaje mi się, że w tych pieniądzach można z salonu z Niemiec kupić roczną (z poprzedniego roku), a potem załatwić temat podatku związanego z eksportem (gdzieś o tym czytałem).

Różnica w cenie nie powinna być duża, albo żadna. A na pewno większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.