Skocz do zawartości

Naprawa szybki.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych karawaningowców, czy można naprawić pęknietą w taki sposób szybkę? Załączam zdjęcia. Może kilka praktycznych porad? Wiem że nalezy uzyc żywicy ale z wierzchu, czy z pod spodu? Czy powyższe uszkodzenie może spowodować przeciek? Może trzeba kupić szybkę bo naprawy i tak nic nie dadzą?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

E no nie jest żle .... ja bym to oczyścił , przefrezował lekko wzdłuż pęknięcia i zalał żywicą . Potem trzeba lekko przepolerować i po kłopocie ...

Nową szybę zawsze możesz kupić gdyby naprawa nie wyszła ale ja oceniam że są szanse powodzenia na 90 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę pęknięcia warto nawiercić tak jak się robi z szybą przednią w samochodach. NIeraz potrafi to zatrzymać postęp pękania :)

 

Jarekkow z żywicą nie mówi źle :) Ale ja bym chyba jeszcze wrzucił pod spód kawałek maty szklanej. Usztywni to konstrukcję. Sama żywica mogłaby nie trzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym to potraktował lutownicą.

"Zespawał" bym to na gorąco

Miałem wyłamany róg w szybie. wyciolem odpowiedni kawałek z innej potłuczonej i podocinałem, dopasowalem i poprostu to polutowałem czy jak kto woli pospawałem.

Tylko trzeba to robić umiejętnie bo ten plastik w miejscu gdzie jest zgrzewany robi się biały. Może nie wygląda to super ładnie ale spisuje się idealnie.

Pozatym wydaje mi się że przydało by się to w kilku miejscach skręciś drutem bo to jest przy zawiasie i dzialają tam dość duze sił

I dopiero potem zmatowić i zalać to żywicą celem uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywice możesz kupić w sklepie z częściami samochodowymi czy jakimkolwiek "żelaznym". Są w komplecie razem z utwardzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zalej żywicą i sprawdz jaką to będzie miało wytrzymałość

 

Badanie wytrzymałości zazwyczaj kończy się na zniszczeniu badanej próbki materiału :hehe:.

 

Nie wiem czy prawidłowo mi po głowie coś chodzi, ale wydaje mi się, że ktoś coś kiedyś pisał iż żywica nie bardzo trzyma się tej plexy z której szyba jest zrobiona.

 

Coś tak mi się przypomina jakieś zdjęcia z szybą z adrii, poklejoną właśnie żywicą i właściciel pisał że szuka szyby bo to się praktycznie nie trzyma :-].

 

No nawet właśnie znalazłem :oslabiony:http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2842&highlight=szyba+adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oslabiony: ja pokleiłem szybkę żywicą z matą ,bo była walnięta na pół

z zewnątrz nakleiłem folię , co by się to lepiej trzymało (kleiłem bo pędziłem na zlot do Sandomierza)

ładnie to nie wygląda ale można nawet otworzyć okno i co najważniejsze nie przecieka...

 

 

(ale nie jest to najlepsze rozwiązanie,ta naklejka dużo pomogła-a szybę i tak będę wymieniał )

post-50050-imported-57651e53-2246-44fc-8e63-20757276c6f2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica nie bardzo się nadaje , tu jest potrzebny rodzaj rozpuszczalnika nie potrafię powiedzieć jak zadziała klej do CPCV są w sklepach a przed laty "pleksi" to kleiłem substancją o nazwie chloroform

podobno do kupienia w Polskich Odczynnikach Chemicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu udać się do zakładu gdzie spawają różne tworzywa. Tam gość będzie wiedział co z tym zrobić a koszty takiego spawania nie są w tej chwili takie wysokie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.