Skocz do zawartości

znowu przedsionek


balthur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pierwszy raz to jest bardzo ładnie. Mój wyglądał gorzej :czerwona: A tak na poważnie to moim zdaniem nie rozciągmąłeś do konca rurek. Z resztą inni już to powiedzieli :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uważam, że jest bardzo dobrze i oryginalnie i niczego bym nie zmieniał. Jeżeli ktoś mówi Ci, że jest inaczej to na pewno z zazdrości.
:czerwona:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przedsionek jest z większej przyczepy ( co najmniej 4m ). Tak mi się wydaje. Skraj części dachowej powinien być mniej więcej na wysokości górnej krawędzi okna a na zalączonym zdjęciu jest znacznie niżej ( wątpliwości zaznaczyłem na zdjęciu ). Naciągnięcie rurkami nic nie pomoże. Obym się mylił.

Pozdrawiam.

Mąż Ąśki.

post-70339-imported-4503b8a5-1f99-436e-a3a2-92c68bef05d0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam tak jak jacek l - widać że dach jest poniżej linni okna. Jeśli z drugiej strony jest tak samo to ewidentnie za duży przedsionek.

Powinno być mniej więcej jak na zdjęciu. Czyli krawędź dachu przedsionka jest powyżej okna.

przedsionek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam schemat sposobu pomiaru przyczepy oraz tabelę rozmiarów przedsionków namiotowych ( od rozmiaru 2 do 17 ). W/w tabela rozmiarów obowiązuje dla przedsionków firm Dorema , Brand , Izabella , Walker itp.

 

Mąż Aśki

post-70364-imported-dec73b3a-d4af-476f-a0ad-c90895832957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj,tak jak mówią masz nie naciągnięte rurki stelaża,te podtrzymujące.Jak kupiłem przedsionek to przy pierwszym rozstawianiu rurek mi zabrakło.Już miałem galopować do telefonu żeby zjechać babę która mi go sprzedała,na szczęście włączyło mi się myślenie.Wszystkie rurki były.Najważniejsze żeby obwód się zgadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję. Tylko martwi mnie wypowiedź męża Aśki, bo rzeczywiście okna są jakby zdecydowanie za nisko. Zmierzę tak jak radzicie i napiszę co jest.

Z innej beczki: Postawiłem dzisiaj Wilka na kołach, bo w poniedzialek robię próbną traskę (jadę do pracy i trochę pogrzebię w ciepłym i pod dachem). Będzie to próba nowego bębna hamulcowego z którym miełem trochę problemów (opisywałem w listopadzie).

Wczoraj namiętnie czytałem Wasze posty z zeszłego roku i zrobiłem dzisiaj próbę hamulca:

1. Założyłem koła (wypiaskowane i malowane proszkowo obręcze+nowe opony)

2. Zaciągałem hamulec co ząbek i na trzecim już nie mogłem obrócić kół do przodu. Do tyłu koła obracają się swobodnie.

3. Co dziwne stary Wilk z 78 roku ma jeszcze blokadę którą mogę załączyć jednym ruchem ręki (zrobię foty w poniedzialek i wyślę). Tylko po co? Hamulec podczas jazdy do tyłu i tak nie działa. Może jakieś krawężniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec nie działa jak pchasz samą przyczepę do tyłu, nie zapietą do auta, jak cofasz zestaw autem to dyszel sie skraca i hamulec włącza się.

I sprzęgło masz spalone, nie mowiąc o tym , że wszystko staje dęba.

Tez mam taka blokadkę, wystepuje w starszego rodzaju urzadzeniach najazdowych.

I jak chcesz cofnać, szcegolnie na nierownym terenie to musisz zablokować suwadło w dyszlu.

 

pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wilka z 76 r. Też miał taką blokadę. Rób tak jak Jacek radzi.

I uważaj na długich stromych zjazdach. Włacz blokadę wcześniej, bo spalisz okładziny szczęk hamulcowych.

Pozdrawiam AdamH :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.