Skocz do zawartości

Darmowe noclegi w Europie


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w Empiku niemiecki magazyn carawaningowy a w nim wymienione miejsca gdzie można nocować niekoniecznie za to płacąc. Płaci się tylko za prąd a sam postuj gratis.

Wydaje mi się że o to chodziło choć z niemieckim u mnie nie za bardzo :)

Gdzieś na forum Robin pisał o takiej książce i nie mogę znaleźć ani postóani tej książki. Chciałem do firmy którą Robin podaje zadzwonić ale też nie mogę znaleźć :ok:

Pomóżcie!!!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

W uzupełnieniu wykazu miejsc w których można bezpiecznie zatrzymać się na noc chciałem zwrócić uwagę Państwa na ciekawe wydawnictwo ADAC .Chodzi o przewodnik po miejscach postojowych (Stellplatz Fuhrer) Niemiec i Europy.Nie ma w nim informacji o kempingach.

Zawiera on wykaz ponad 2800 oficjalnych miejsc do zatrzymania się na nocleg lub w celu zwiedzenia okolicy (Parkingi Municypalne).Miejsca takie z reguły są bezpłatne .Płaci się jedynie za wodę i możliwość opróżnienia zbiorników .Na wielu takich parkingach jest możliwość podłączenia prądu.

W komplecie z omawianym przewodnikiem dostarczane są dwie mapy na których są naniesione wszystkie opisane miejsca .To wydawnictwo znacznie ułatwia podróżowanie po Europie w takim sensie,że umożliwia zaplanowanie dłuższej podróży bez konieczności chaotycznego szukania spokojnego i bezpiecznego miejsca w którym można się zatrzymać na noc .Mamy w nim adresy wspomnianych miejsc wraz z opisem,planem dojazdu i cenami .Przewodnik (katalog) informuje o miejscach w Niemczech ,Austrii ,Holandii ,Szwajcarii ,Francji ,Belgii ,Danii oraz na Węgrzech i we Włoszech .O Polsce ani słowa.

Swój egzemplarz nabyłem za pośrednictwem www.przyczepy.bigduo.pl Cena ok.70zł

Można u nich to zamówić,poczekać i przyślą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Tomii byłem w Empiku w Krakowie i tam było kilka magazynów tych największych i myślę że bez większych problemów można znaleźć też w Wawie

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda.Nigdy na takim parkingu nie spotkałem przyczep.Ponadto do wielu miast nie wolno wjeżdżać z przyczepą.Przed nazwą miasta są tablice które tego zakazują.Zauważyłem ostatnio ,że przyczepy w EU mają coraz bardziej "przechlapane".

Pozdrawiam - Robin :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ostatnio ,ze przyczepy w EU maja coraz bardziej "przechlapane"

I nie dziwne, przyczepy sa coraz wieksze, miasta coraz bardziej zatloczone a kierowcy nie zawsze zdyscyplinowani (zwlaszcza miejscowi). Wiec podejrzewam, ze takie posuniecia zwiekszaja bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra, moge zrozumiec ze w miastach ciasno itepe_ale zeby bylo przechlapane z przyczepa na zadupiach_to mnie sie w glowie nie miesci.

 

dla mnie to smierdzaca sprawa_i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich - strona wystartowała w ostatnią sobotę - czyli 2 dni temu

 

www.camperpark.pl

 

Zapraszam do lektury i do organizowania CamperParków w Polsce byśmy na Euro2012 mieli gdzie przyjąć gości caravaningowców z zagranicy. No i najwazniesze byśmy My też mieli gdzie się zatrzymywać.

 

Odpowiem na wszelkie pytania.

 

Pozdrawiam.

Sasquatch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.