Skocz do zawartości

Co na komary?


Bodek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie środki preferujecie do walki z tym tałatajstwem?Za 2 tyg. organizuję imprezę w terenie i ilość komarów nad wodą poprostu mnie przeraża.Miał ktoś do czynienia z różnego rodzaju odstraszaczami elektronicznymi w formie breloków imitujących dźwięk o odpowiedniej częstotliwości?Znalazłem coś takiego na allegro http://www.allegro.pl/item196604945_brelok_przeciw_komarom_nowy_skuteczny_tylko_2zl_.html Są też różne lampy itp gadżety.Nie chciał bym,żeby to paskudztwo zepsuło nam zabawę-szczególnie dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte polecenia są napewno takie spiralki Raid zielone. Po odpaleniu wiatr ich nie zagasi, robią troszke dymku i znacznie odstraszają komary. Uzupełnieniem może być np. OFF na spryskanie ubrań i części ciała. Myślę, że jak w takie coś się zaopatrzysz imprezka będzie udana czego życze :hop1:

 

Pozdrawiam! :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFF na spryskanie ubrań i części ciała.

Tego używaliśmy, chyba gryzły mniej.

Zresztą tylko do 23 - potem idą spać, albo nam już wszystko jedno :piwko:

 

Te elektroniczne nic nie dają.

 

Co do spiralek to nie wiem - używaliśmy ale zawsze wspólnie z OFFem.

Używaliśmy też jakichś olejków do pochodni, ale nie wiem czy to coś daje.

Tak samo jakieś świeczki zapachowe.

 

Wg mnie świetna jest lampa owadobójcza, powieszona gdzieś obok bo dranie lecą do światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiralki dobre i sprawdzone są, najlepsza lampa ale droga jest i czyścić trzeba, najlepsze wg. mnie są takie "konserwy" do zapalania, tzn takie jakby znicze, np. Marcin to miał na Zlocie,

ja też je używałem , do kupienia czasem w marketach , mają narysowane komary na opakowaniu.Polecam.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserw, o ktorych pisze Jacek uzywam odkad sie pojawily w marketach. Koszt w OBI to cos ok 3zl. Pali sie duzym plomieniem co wieczorem ma swoje zalety. Nie kazdemu moze odpowiadac wydzielany zapach. Jutro bede w cycepce to moze cykne foto aby bylo wiadomo o czym mowa :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie środki preferujecie do walki z tym tałatajstwem?

Jedyny i skuteczny środek na komary i inne paskudy to 0.5 l. na łeba. Nie wiem tylko czy one wtedy nie gryzą czy ja tego nie czuję. :swieca::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jakbyś zdjęcie robil, to cyknij też to trzymanie do tych konserw, tzn. ten szpikulec z drutu co go masz. To fajny pomysł jest.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na witaminki to już za późno,ale czekam na fotki tych pochodni- czy konserw-jak zwał - tak zwał.Najważniejsze,żeby podziałało.Lampy to raczej sobie odpuszczę bo w dzień raczej nie zdadza egzaminu."Zadymiarka" będzie chyba lepsza :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jakbys zdjecie robil, to cyknij tez to trzymanie do tych konserw, tzn. ten szpikulec z drutu co go masz. To fajny pomysl jest.

Jacek.

 

Bylem w cycepie ale zapomnialem aparata, na szczescie komorkiem tez cos tam widac :swieca: . Konserwy dostepne sa na dziale ogrod w wielu marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.