Skocz do zawartości

reduktor a mała butla gazowa


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli podłączę butlę 1 kg do reduktora, który jest przeznaczony do butli 11kg to przepływ gazu będzie niezakłócony? Czy reduktor ograniczy przepływ z małej butli? Czy ktoś ćwiczył taki wariant? Nie chce mi się wozić jedenastokilówki na krótkie kilkudniowe wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, właśnie nie chcę kombinować z wymienianiem reduktora, bo mam nypelek cipkę i cyngwajs z gumowym cwancykiem i mogę mały gwint z małej butli wkręcić do dużego gniazda reduktora po 11 kg. Tylko pytanie dotyczy kwestii przypływu gaziku. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ale fajnie. Najważniejsze są opinie kogoś kto przećwiczył temat osobiście. Taka jednokilóweczka to mi starczy na tydzień. To po diabła kulać się z big butlą.

Dzięki za uwagę, uważam temat za zakończony. Pozdrawiam i zapraszam na Pomorze Zachodnie. Radek - na przykład do Starego Kaleńska. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się publicznie do tego przyznawać. Ale przez ten zlocik wygazowałem dopiero jedną puszkę (190g). To na tych, :bukiet: które mam w garażu będę chyba gotował aż do Euro 2012. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja używam reduktora do 11kg na butli 5 kg z przejściówką z gwintu 1/2" na 3/8 " (bo taki mają butle od 5 kg w dół). Nie ma znaczenia czy założysz duży reduktor z przejściówką do małej butli, jeśli reduktor daje odpowiednie do urządzenia ciśnienie.

W Polsce norma to 37 mbar. Jeśli masz kuchenkę na takie ciśnienie, to właśnie taki reduktor musisz do niej zainstalować, a wielkość butli ma znaczenie tylko w przypadku samej średnicy gwintów.

Do niemieckiego grila zazwyczaj potrzebny jest reduktor na 50 mbar i mozna go bez problemu podłączyć do butli 11kg, 5 kg, 2 kg. Na wszystkich działa super - na niektórych tylko krócej :nono: .

 

W ramach ciekawostki. W Polsce można używać legalnie TYLKO urządzeń na 37 mbar. Używanie niemieckiego grila na 50 mbar (czy jakiegokolwiek innego urządzenia) jest niedozwolone. W razie wypadku ponosicie odpowiedzialność za niego WY :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki. W Polsce można używać legalnie TYLKO urządzeń na 37 mbar. Używanie niemieckiego grila na 50 mbar (czy jakiegokolwiek innego urządzenia) jest niedozwolone. W razie wypadku ponosicie odpowiedzialność za niego WY :nono:

witam

a mozesz to poprzec jakims przepisem ? bo jezeli piszesz prawde to bylby zakaz sprzedazy reduktorow 50mbr a jakos sa one dopuszczone do sprzedazy i objete gwarancja :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W takim razie jeżeli nie można takiego reduktora używać to każdą niemiecką przyczepę należy przezbroić na polski reuktor 37mbar. Jeżeli ktoś może udzielić pełnej informacji co do reduktorów to będę wdzięczny.

Jeżeli urządzenia w przyczepie przystosowane są do ciśnienia 50 to taki reduktor powinien pozostać. Rozumiem że przy polskim reduktorze wydajność urządzeń będzie niższa.

A jak to się ma do Propanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.