Skocz do zawartości

Pojezierze Drawskie


crosmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Wajku byłem w zeszłym roku na weekendowym wypadzie pod namiotem, o ile dobrze pamiętam to byliśmy jakoś tuz przed sezonem.

Miejsce nie było zatłoczone i sprawiało sympatyczne wrażenie.

Niestety to co zapamiętałem z tego wypadu to muzyka grana głośno na cały kamp do późnych godzin nocnych jednej nocy, drugiej natomiast awantura pomiędzy chcącym się wyspać obozowiczem, a ekipą, która chciała wszystkim przypomnieć o swojej obecności.

Poza tym obóz jest rozłożony nad odnogą jez. drawsko. Można tam wypożyczyć sprzęt pływający, kajaki, rowery wodne. Jest mała plażyczka otoczona pomostem oraz z wydzielonym miejscem dla małych dzieci.

Podsumowując, pomimo wrażeń nocnych, polecam to miejsce jako warte odwiedzenia na ypad weekendowy.

P.S. Przepraszam za nieskładne ględzenie, ale jest to mój pierwszy wpis na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku na wiosne byliśmy w kilka załóg na spocie w drawturze :ok: miło wspominamy ten pobyt :) sam kemping jest ok a i atrakcji w okolicy sporo ogólnie miejsce można spokojnie polecić :ok:

 

tu temat spotkania ww http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4220&highlight=czaplinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam , a może ktoś podzieli się wiedzą na temat pola namiotowego nad jeziorem Komorze w Ośrodku Wypoczynkowym Uroczysko należącego do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego? Mile widziane fotki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Komorza kiedyś zawitałam skuszona internetowymi fotkami, opisami itp.

Ledwo dojechaliśmy jakiemiś leśnymi drogami w szczerym polu/lesie, a oni nas... olali ;(

Mieli wtedy jakąś awarię z szambem/wodą/kanalizacją - potraktowali nas niemiło, nawet nie chcieli porozmawiać o cenach, warunkach itp. - stwierdzili, że nikogo nie przyjmują - więc zawinęliśmy się i więcej nasza noga tam nie postała.

 

Z okolicznych campingów nad jeziorem Lubie wybieram zawsze ośrodek niegdyś zwany Zatonie teraz Polubie.

Ośrodek jest adwentystów ale przyjmują wszystkich bez względu na wyznawaną religię ;)

Mają dwa pawilony z pokojami i mega wielkie pole campingowe.

Kiedyś był jeden pawilon z łazienkami/prysznicami/umywalkami, mimo iż miejsca full, kolejek zero do kąpieli to dobudowali jeszcze dwa mini domki z dwoma oczkami i dwoma prysznicami każdy.

Ciepła woda bez ograniczeń.

Pole duże, 10 km oddalone od najbliższej wsi, na końcu prawie jeziora, dookoła lasy, cisza i spokój.

Jedynym rygorystycznym punktem regulaminu (to ośrodek zdrowego życia ha ha ha) jest cisza nocna o 22.00 - przestrzegana przez wszystkich - dla mnie zbawienie ;)

Cisza i spokój. Brak młodzieży. Piękne okolice.

Woda w jeziorze czysta, na plaży często zdarzało się, że byliśmy tylko my, nasi znajomi plus nasze dzieciaki i dwóch ratowników.

 

Z minusów - nisko latające samoloty ;)

"Bombardowanie" kilka razy dziennie, czasami kilka dni spokoju.

Duży minus :(

 

Reszta - raj jak dla mnie.

Może komuś przeszkadzać brak sklepiku i oddalenie od komunikacji. Dla mnie jest OK.

 

Acha - w lipcu mają jakieś zgromadzenie - camp - zlot ogólnoświatowy adwentystów - i wetdy camping nieczynny.

 

Tyle ode mnie.

 

Mam pytanie - czy ktoś był tu:

 

 

Mąkowary/Cybowo

campingmakowary.pl/

 

nigdzie nie moge znaleźć żadnej relacji, żadnych opinii.

 

W tym roku planuję zajrzeć tam, potem nad Siecino (kiedyś szybko stamtąd uciekłam, bo dojechaliśmy nad jakiś duży ośrodek z campingiem, ale i z koloniami, wrzask, krzyk, pełno ludzi) - teraz chciałabym obejrzeć Island Camp - a jeśli żadne z tych miejsc nie spełni moich oczekiwań to Polubie ;) to znam i lubię ;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Galaxiak za opis Polubia-wygląda zachęcająco, czy cisza nocna taka jak na koloniach czy przy świetle lampy naftowej można prowadzić szeptem dyskusje do świtu? Camping nad Mąkowarami z fotek na stronie obiecujący tylko czy z kolei bliskość torów kolejowych nie zakłóca ciszy tak jak samoloty w Polubiu?Szkoda tylko tego Komorza bo jezioro jet wspaniałe / byłem na wschodnim jego końcu przejazdem/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :)

Ja kocham ciszę i spokój a nienawidzę imprez na campingu, darcia na cały regulator, pijackich śpiewów i muzyki z bagażnika na fulla :)

 

O taki spokój na Zatoniu chodzi (jakoś ta nowa nazwa Polubie do mnie nie przemawia).

Tam młodzieży z namiotami, pijącej, dyskotek nie ma.

 

A to że nasza rodzina o 12 w nocy np idzie pod prysznic albo siedzi spokojnie zr znajomymi w/przed przyczepą do np. 1 w nocy to co innego.

To dozwolone :)

 

Są tam stali bywalcy - grono dziadków z przyczepami, siedzą sobie np. przy grillu czy ognisku ale karnie kończą imprezkę o 22.00 i rozchodzą się do przyczep :)))))

 

Gdyby tylko tych samolotów nie było i trochę więcej cienia to byłby dla mnie raj na ziemi :)

 

Ale nie polecam ludziom lubiącym tłumy, lans i hałas :)

A co do ewentualnego wpływu torów kolejowych na jakość wypoczynku w Mąkowarach - trzeba przetestować :)

 

Raj na ziemi w Okoninach Nadjeziornych właśnie w 100% rajem nie może być przez pociągi :)

Słychać je na szczęście tylko nocą.

Ale dochodzi jeszcze nasze rodzinne jeżdżenie na rowerach - czasem trochę peleton się rozciąga a przejazd jest tam niestrzeżony - trzeba bardzo na stonkę uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Polubie można polubić.Ale niedaleko od tego ośrodka nieco na północ na tym samym brzegu jest Ośrodek Wypoczynkowy Lubie- strona www.lubiewakacje.pl. Czy jest to fajne miejsce?- chociaż cennik jakiś dziwny- pozycja media 10 zł /co oznacza, bo energia jest liczona osobno/  i ceny rozbicia trochę wysokie. A fotki z tej strony mało mówiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ośrodek wcześniej jadąc od wsi Lubieszewo

tam są jakby dwa ośrodki obok siebie, potem za 2-3 km Zatonie

 

w ośodku tym są same domki (ładny ośrodek) i taka malutka, zacieniona polanka na przyczepy/namioty - możliwość prądu, mały budynek z sanitariatami

dla mnie mega mało miejsca, ciasno i w sumie ponuro, bo sam las, słońce tylko na plaży

kiedyś mieli mały sklepik i jeździło się na mini zakupy, kiedyś też dojeżdżał tam o 10 rano samochód z pieczywem, to była zabawa ;) - ale już niestety ani sklepiku ani samochodu obwoźnego ;), no chyba że coś od zeszłego roku się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie kolonii w Zatoniu (Polubiu).

Spotkałam w zeszłym roku tam obóz żeglarski dziecięcy - może z 15 sztuk ;), pływali na małych żaglóweczkach, sama frajda na nich patrzeć :0, bo generalnie tam na plaży nie ma nikogo ;)

A teren ośrodka jest tak duży, że na campingu wogóle ich ani nie widać ani nie słychać - mieszkają w pawilonie.

 

Co innego kolonia w Borach Tucholskich - tam są całe chmary dzieci, kilkanaście grup, calodzienny przemarsz i wrzask.

 

W sumie więcej pisać nie będę, bo zaraz się okaże, że z cichego i spokojnego miejsca zrobil się kurort i przyczepy wcisnąć się nie da ;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nad jeziorem siecino są 3 ośrodki camp island na wyspie jest ekoland gdzie są organizowane kolonie oraz jest ekoeden małe zaciszne pole z bezpośrednim dojśćiem do wody . socjal na 3 prąd ok ale cisza i spokój . ceny ok. auto z cepą+2 osoby+prąd ok 40zł doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.