Skocz do zawartości

Siemiany nad Jeziorakiem...


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

Siemiany nad Jeziorakiem...koło Iławy

 

A ja polece jako ze jezdze tam od 6 czy 7 lat prawie co roku...do tej pory jezdzilem pod namiot lub na kwatery ostatnio ale chcemy z dziewczyna kupic przyczepe wiec pewnie wrocimy na biwak...

Biwak nazywa sie 'Za Wsią' jest spory...prad na polu, WC oraz natryski tez...stymze WC darmo a natryski platne rano i wieczorem kiedy jest goraca woda bo tak to w czasie dnia o ile pamietam sa zamkniete....

W sumie miescina to jedna ulica ale knajp jest sporo...w tym z jedzieniem dobrym to jest Szopa a na wieczory na piwko to Chata na kei...

Nadmienie ze w promieniu 10km jest 16 jezior...wiekszosc w rezerwatach nieopodal ale warto zobaczyc...szczegolnie Jezioro Jasne które ma niskie Ph i nie zyja w nim zadne ryby ani rosliny, ma bialy piasek i widac dno na 5-6 metrow(jezioro o glebokosci 46m)...a obok niedaleko jest juz jezioro Kociolek w ktorym sie mozna kapac normalnie....woda taka czysta jak w poprzednim tyle ze mozna sie moczyc :niewiem:) aa i jak zobaczycie 3 osoby przez caly dzien to jest wszystko :hehe: wiec mozna na waleta nawet sie kapac hehehe :-] jezioro 38m glebokosci :lol:

wrzuce pare fotek i jak cos to uzupelnie....aa i jak bede moze w jakis weekend teraz to podjade i spisze cennik na biwaku...na biwaku przewaznie z przyczepami stoja Holendrzy i Niemcy a tak to namioty glownie :>

Jak jakies pytania to chetnie podpowiem i doradze :-]

Pare zdjec ponizej i pewnie cos uzupelnie jeszcze :-]

 

http://picasaweb.google.com/th0rn999/Siemiany2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

be-ja witam!!

 

Wiec tak...mozesz nawet w tym pierwszym bez flory sprobowac...widzialem pare razy ludzi z butlami ktorzy tam nurkowali....w tym drugim woda jest czysta natomiast glebiej ok.5metrow sa rosliny chyba...bo tak to 2-3 metrow jest piasek a potem zielono wiec wnioskuje ze sa zatopione drzewa i takie tam...z grzybami bywa roznie, zalezy od pogody zapewne....ja bywalem w sierpniu to zawsze byly....ponoc nurkowanie w jeziorze Jasnym jest ekscytujace...tak jak pisalem ponoc ma 46m glebokosci....

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponawiam z moim starym tematem.....WIdelec jadziem z ogonami w to lato???? chocby na 4-5dni....oczywiscie zapraszam innych :) sanitariaty moze nie sa jakeis superowe...ale da rade...a moze odnowili cyz cos...nie bylem juz dwa lata...a przekapal bym sie w Kociolku :))

 

jak cos to piszta :ok: zbieram zapisy hehehehe :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ponoc nurkowanie w jeziorze Jasnym jest ekscytujace...

 

ponoc mandaty za to tez sa ekscytujace :ok:

 

i nie zyja w nim zadne ryby ani rosliny

 

ponoc sa okonie z tego co pamietam

WIdelec jadziem z ogonami w to lato????

 

jade w tamte okolice na urlop zreszta jak prawie co roku

jedziemy na cale dwa tygodnie dwoma zestawami + ewentualnie jedna ekipa z namiotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma okoni w jasnym bo tam nie zyja ryby i inne glony :)

 

ale ty jedziesz do Wieprza :ok: a ja mowie o Siemianach...z Wieprza nie bede jezdzil autem dookola przez Ilawe zeby sie przejechac nad Jasne albo nad Kociolek...nic to bede pytal dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma okoni w jasnym bo tam nie zyja ryby i inne glony

nie bede sie spieral bo nie widzialem - tak mowili mi miejscowi z siemian

 

Wieprza nie bede jezdzil autem dookola przez Ilawe zeby sie przejechac nad Jasne albo nad Kociolek

 

to fakt mi przez Ilawe tez by sie nie chcialo :)

 

ale ty jedziesz do Wieprza a ja mowie o Siemianach

jak mi znajdziesz dzika polane w Siemianach to nie pojade do Wieprza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mieszkalem szereg lat u jednych ludzi i stamtad wiem ze w Jasnym nic nie zyje...za niskie PH jest....dlatego tez nie ma glonow i takich tam....ma 49m glebokosci i piaszczyste dno...za PRLu robili tam podwodne filmy dokumentalne ze wzgledu na czysta wode....

co do na dziko....no moze byc problem ja tam jade na kemping za wsia...przezyje 4-5 dni....ostatnio tam malo ludzi z ogonami przyjezdza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za PRLu robili tam podwodne filmy dokumentalne ze wzgledu na czysta wode....

 

i obozy dla pletwonurkow

 

hmmm mieszkalem szereg lat u jednych ludzi i stamtad wiem ze w Jasnym nic nie zyje...za niskie PH jest....dlatego tez nie ma glonow i takich tam....ma 49m glebokosci i piaszczyste dno

 

tak jak napisalem wyzej-nie bede sie sprzeczal bo nie widzialem tam nic wiecej oprocz wazki

 

no moze byc problem ja tam jade na kemping za wsia...przezyje 4-5 dni....ostatnio tam malo ludzi z ogonami przyjezdza....

 

kemping kempingowi nie rowny - jezeli jest taki jak w Warce to jezeli chodzi o urlop to ja stanowczo dziekuje.Jestem przyzwyczajony do troche innej formy odpoczynku

Co innego na weekend wtedy to nie ma w sumie wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie....kemping jest typowo PRLowski :) 2 lata temu stalo moze 4-5 przyczep...a pole spore...pare namiotow i wszystko....stawiasz przyczepe i masz do wody 2 metry :ok:

a co do jasnego....mowie tylko co slyszalem o Jureczka :) i z wlasnych obserwacji...bo byly czasy ze na dziko nawet nocowalem nad jasnym z browarkiem w rece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc mandaty za to tez sa ekscytujace

 

kąpieliska: Zbiornik objęty jest ochroną rezerwatową i obowiązuje tu zakaz wchodzenia do wody pod groźbą wysokich kar pieniężnych.

 

ponoc sa okonie z tego co pamietam

 

Według klasyfikacji rybackiej jezioro należy do typu karasiowego. Występuje tu jednak tylko kanibalistyczny okoń karłowaty.

 

wiecej info tutaj http://www.jezioro.com.pl/jeziora/jezioro.html?id=374

 

a tu jest galeria paru zdjatek - tam jest tak naprawde albo nawet ladniej http://www.ga.com.pl/Jasne.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.