Skocz do zawartości

Alde - elektryka


Jule

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemos i nie wiem jak to rozgryzdz :hehe: To jest tak... w Columbusie seryjne ogrzewanie to Alde (wodne-konwektorowe) chodzace na 1000 i 2000 W ... zabezpieczenie w centralce 10A.

Podgrzewajac sie na wyjazdach np Wlochy grzalismy na 1000 Watow, ale to dlatego ze przy 2000-cach wywalalo zabezpieczenie campingowe (we Wloszech maja 6 - 8 amperowe przewaznie) i dlatego do tej pory nie uzywalismy wiekszej mocy.

Wczoraj na wyjezdzie po podlaczeniu sie do pradu kampingowego z zabezpieczeniem 16A, zaczelo nam przy 2000W po pewnym czasie wywalac zabezpieczenie na centralce .... dodam ze ogrzewanie przy 1000W chodzilo normalnie.

Tylko ze przy terazniejszych zimnych nocach 1000W to troche za malo... co moze byc przyczyna ze tak sie dzieje ?

 

zaznaczam ze caly system jest oryginalny, wszystkie kable, zabezpieczenia, centrala itp w instrucji obslugi nic konkretnego nie piesze oprocz tego ze w razie klopotow udac sie do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak oooo widzisz, dzieki :hehe: cos w tym moze byc bo Columbus ma juz swoje latka.... a do tego wywala wlasnie po pewnym czasie i zabezpieczenie jest cieple w dotyku (wywalilo tez w nocy jak nic wiecej nie chodzilo). W instrukcji pisze ze jest to tez termiczne zabezpieczenie.

 

Dziwne dla mnie bylo ze przy czajniku na wode 2000W 13A nie wywalalo, ale w nim sie bardzo szybko gotuje woda i zabezpieczenie nie zdarzy sie zagrzac.

 

kiszon a jak sie to to mierzy ? w ktorym miejscu przy centralce ?

 

aaaa i jeszcze chcialam dodac ze jak przyjechalismy i pierwszy raz wlaczylismy na 2000W to grzala 3-4 godziny bez wywalania, a pozniej zaczela swirowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule, proponowalbym aby jednak elektryk sie tym zajal...

wprawdzie wystarczy przy pracujacym podgrzewaczu zalozyc na zyle zasilającej cęgi Dica (chyba tak sie to pisze) i po balu. Szydlo wyjdzie z worka... jak wygladaja??? Ot tak .. ale proponowalbym z elektrykiem pogadac... moze to byc jak Pan Lepciak napisal przegrzane czyli zepsute zabezpieczenie .. moze zle dobrane??? a moze grzala.. a moze.. a moze... ?? Jule! jak na wstepie mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego podobnego mamy w chalupie, ale jak piszesz lepiej zeby elektryk sobie zalozyl to cacuszko :hehe:

Narazie wymontowane zostalo zabezpieczenie, nie wiedzialam nawet ze to takie duze jest.... wymienimy na nowe i zobaczymy czy juz ducha wyzionelo i nie trzyma parametrow jak Lepciak sugerowal.

 

Jeszcze raz dzieki za sugestie, przynajmniej wiemy w co rak nie wkladac a co moze byc przyczyna tego stanu.

 

ps zabezpieczenie jest dobrze dobrane tz takie jak pisze w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemos i nie wiem jak to rozgryzdz :ok: To jest tak... w Columbusie seryjne ogrzewanie to Alde (wodne-konwektorowe) chodzace na 1000 i 2000 W ... zabezpieczenie w centralce 10A.

Podgrzewajac sie na wyjazdach np Wlochy grzalismy na 1000 Watow, ale to dlatego ze przy 2000-cach wywalalo zabezpieczenie campingowe (we Wloszech maja 6 - 8 amperowe przewaznie) i dlatego do tej pory nie uzywalismy wiekszej mocy.

Wczoraj na wyjezdzie po podlaczeniu sie do pradu kampingowego z zabezpieczeniem 16A, zaczelo nam przy 2000W po pewnym czasie wywalac zabezpieczenie na centralce .... dodam ze ogrzewanie przy 1000W chodzilo normalnie.

Tylko ze przy terazniejszych zimnych nocach 1000W to troche za malo... co moze byc przyczyna ze tak sie dzieje ?

 

zaznaczam ze caly system jest oryginalny, wszystkie kable, zabezpieczenia, centrala itp w instrucji obslugi nic konkretnego nie piesze oprocz tego ze w razie klopotow udac sie do fachowca.

 

Myślę, że przy 2000W następuje powolne przegrzewnie bezpiecznika i stąd po czasie następuje wyłączenie zasilania. Powodem może byc przegrzany termik bezpiecznika. W pierwszej kolejności wymieniłbym go na na nowy i dokładnie dokręcił zaciski przewodów zasilających. ┼╣le dokręcone styki mogą się nagrzewać i powodować wyłączanie bezpiecznika.

Jeżeli problem będzie dalej się pojawiał pozostaje zwiększenie beżpiecznika na 16A.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule pisała, że ma problem:

po podlaczeniu sie do pradu kampingowego z zabezpieczeniem 16A, zaczelo nam przy 2000W po pewnym czasie wywalac zabezpieczenie

ed

Jeżeli problem będzie dalej się pojawiał pozostaje zwiększenie beżpiecznika na 16A.

ed - jak można zwiększyć bezpiecznik 16A na bezpiecznik 16A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed, dobrze pisze z tym zabezpieczeniem... bo na centralce jest zabezpieczenie 10A a to zabezpieczenie 16A bylo campingowe....(w poscie pisze o tym). Juz kupilam to zabezpieczenie i bedziemy wymieniac, mam tylko problem bo Columbusa juz odstawilismy na zime i nie mam jak go podlaczyc zeby sprawdzic :ok:

 

a z ta zamiana na wiekszy 16A, to powiem prawde ze sie boje... tak zawsze bylo, w instrukcji taki jest napisany i nie wiem jakie konsekwencje moga byc zwiekszenia zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule

nie wiem jakie konsekwencje moga byc zwiekszenia zabezpieczenia.

Jeżeli wymienisz bezpiecznik w przyczepie na większy to w razie awarii: przeciążenie lub zwarcie wyleci bezpiecznik w szafce przyłączeniowej na polu campingowym. Za ponowne włączenie zabezpieczenia w szafce na niektórych campingach administracja pobiera opłatę: w Niemczech, Holandii, Belgii, we Francji. W Polsce też już się z tym spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie stanie sie nic w takiej sytuacji miedzy moim zabezpieczeniem a campingowym ? tz czy nie poleci po przyczepkowych przewodach i czegos nie narobi ?

 

ps... jeszcze nigdy sie z takimi praktykami nie spotkalam, w Niemczech maja duze zabezpieczenia 16-20A to mi sie nigdy nie przytrafilo wywalenie, we Wloszech sa male zabezpieczenia ale skrzynki pootwierane wiec mozna sobie samemu wlaczyc w Hiszpani ludziom tez co rusz wywalalo bezpiecznik i wlaczali sobie sami... ale juz pare razy czytalam ze cempingi praktykuja takie metody i powiem szczerze ze na mnie sie natna.

Jezeli poinforumuja mnie o tym przy wjezdzie na cemping, to zawracam Columbusa i jade dalej. Nawet jak powiedza mi o tym przy wywaleniu pierwszego korka, to w dwie minuty przypinam przyczepke i juz mnie nie ma :ok: i jeszcze obsmaruje ich na paru miedzynarodowych forumach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że administratorzy campingów kasują za ponowne włączenie zasilania. Jak obserwuje się naszych to jeżeli widzą, że opłata za prąd jest zryczałtowana to natychmiast włączają wszystko co tylko w przyczepie mają nie patrząc na to czy dane urządzenie jest im aktualnie potrzebne. Obcokrajowcy z Zachodu zachowują się normalnie: włączają tylko to co w danej chwili wymaga zasilania. Jeżeli naszych podłączy się przez licznik to okazuje się, że potrafią żyć bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - fachowa wymiana bezpiecznika nie spowoduje zadymy w elektrycznej sieci campingu. Jeżeli masz obawy co do fachowości wymiany tegoż w kręgu rodzinnym, zostaw to na zlot III gdzie tabun doświadczonych elektryków rzuci się aby Twoje marzenie zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - zostaw to na zlot III gdzie tabun doświadczonych elektryków rzuci się aby Twoje marzenie zrealizować.

 

Jeszcze mamy zawodowych strażaków których poprosimy o profesjonalny nadzór w razie co :ok::ok::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że administratorzy campingów kasują za ponowne włączenie zasilania. Jak obserwuje się naszych to jeżeli widzą, że opłata za prąd jest zryczałtowana to natychmiast włączają wszystko co tylko w przyczepie mają nie patrząc na to czy dane urządzenie jest im aktualnie potrzebne. Obcokrajowcy z Zachodu zachowują się normalnie: włączają tylko to co w danej chwili wymaga zasilania. Jeżeli naszych podłączy się przez licznik to okazuje się, że potrafią żyć bez prądu.

 

z jednej strony masz racje, ale z drugiej nie jest to dla mnie wytlumaczenie, bo pomimo "przestrzegania" przezemnie zasad wspolzycia campingowego to ja dostaje po uszach, bo naprzyklad wlacze czajnik 650W specjalnie zakupiony do przyczepki i niechcacy suszarke .. no i wywali mi korki.

 

mysle ze jak administratorzy campingow maja z tym problem to powinni podniesc oplaty za prad, albo pozakladac liczniki... to jest ich interes i oni chca na tym zarabiac pieniadze... ja jako klient chce spokojnie spedzic wakacje a nie liczyc ampery i narazac sie na stres za moje wlasne pieniadze :ok: ja sie na to nie zgadzam i dlatego bede omijac takie campingi bo nikt nie ma prawa wrzucac mnie do jedego wora z tymi co nie umieja sie dostosowac... to juz nie jest moj problem.

 

kurde elektrycy, strazacy :ok: a jakiegos stolarza meblowego z dolnego slaska nie bedzie czasem ? :] to bym sie mocno zastanowila :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.