Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu z hakiem - pytanie.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas zakupu nowego samochodu w salonie z doinstalowanym hakiem konieczne będzie dwukrotne odwiedzenie wydziału komunikacji:

- pierwszy raz żeby zarejestrować samochód

- drugi raz po przeglądzie haka żeby uzyskać wpis do dowodu i karty pojazdu.

 

Czy możliwe jest uzyskanie razem z dokumentami do pierwszej rejestracji dokumentu (rozszerzenia homoloacji), że samochód posiada hak i w ziazku z tym będzie możliwe zarejestrowanie samochodu od ręki ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli salon dilerski w ramach prowadzonego serwisu ma też stanowisko diagnostyczne i uprawnienia do dokonywania okresowego badania technicznego pojazdów to można od razu.

 

Przed rejestracją auto wjeżdża na stanowisko diagnistyczne i dostajesz zaświadczenie o haku. potem składasz to razem z dokumentani do rejestracji w Wydziale Komunikacji.

 

To samo tyczy się montażu haka w samochodzie sprowadzanym. Przed przeglądem zerowym się montuje, a dignosta robi odpowiedni wpis na dokumencie do WK. Badanie droższe o około 32 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :niewiem:

 

każdy szanujacy się dealer w przypadku zakupu nowego auta z hakiem holowniczym na dokumencie sprzedaży w specyfikacji zaznacza, że pojazd jest wyposażony w hak holowniczy i na tej podstawie w twardym dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu urzednik z WK dokonuje odpowiedniej adnotacji,

pozatym i tak trzeba dwa razy iśc do WK ( pierwszy raz do rejestracji auta a drugi raz po odbiór twardego dowodu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim przypadku wyglądało to tak: kupowałem nową fabię i zamówiłem ją z fabrycznym hakiem.W świadectwie homologacji w rubryce "urządzenia do holowania" musisz mieć wpis o numerze homologacji haka.Zwróć na to uwagę,bo u mnie nie było i miałem problem z wpisem haka do dowodu rejestracyjnego. Do nowej octavii kazałem zamontować w salonie i musiałem jechać na przegląd do stacji diagnostycznej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie obędzie się bez dwóch wizyt. Uparłem się na hak fabryczny i będzie później od samochodu bo jedzie z Belgii. Chyba nie obędzie się bez dodatkowego przeglądu. Szkoda, że nie pomyślałem o tym przy zamówieniu bo mogłem zastrzec wykonanie ew przeglądu przez dealera :niewiem:. Dziękuję za pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, nic straconego

Generalnie to i tak czekają Ciebie dwie wizyty w WK ( rejestracja auta z miękkim DR ważnym do miesiąca czasu i druga po odbiór twardego DR ).....

dlatego - idąc po odbiór twardego DR weź ze sobą zaświadczenie z badań technicznych o zamontowaniu haka holowniczego i daj to zaświadczenie urzędnikowi w WK, a ten "od ręki" dokona stosownych adnotacji w nowym - twardym DR i karcie pojazdu i będzie wszystko załatwione jak należy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie droższe o około 32 zł

 

Mała korekta ceny :] zakładałem hak i odrazu pojechałem na badanie.

 

z reguły tak się powinno czynic...policja czuwa ..i mandacik murowany za brak danych o haku w dowodziku... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nowy w salonie z hakiem (od razu przy zamówieniu samochodu złożyłem zamówienie na hak). Efekt... 3 lata jeżdżenia z wykorzystaniem haka bez wpisu w dowodzie. Sądziłem, że przy takim zakupie wszystko jest automatycznie - mam nawet fakturę na hak. Jakież było moje zdziwienie gdy teraz w styczniu dowiedziałem się, że nie dopełniłem formalności. Do głowy mi nawet nie przyszło, że może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nowy w salonie z hakiem (od razu przy zamówieniu samochodu złożyłem zamówienie na hak). Efekt... 3 lata jeżdżenia z wykorzystaniem haka bez wpisu w dowodzie. Sądziłem, że przy takim zakupie wszystko jest automatycznie - mam nawet fakturę na hak. Jakież było moje zdziwienie gdy teraz w styczniu dowiedziałem się, że nie dopełniłem formalności. Do głowy mi nawet nie przyszło, że może być inaczej.

 

powinieneś mies wpis do dowodu z informacja iz w tym aucie jest hak i w tym przypadku dane odnośnie DMC ciagnietej przyczepy z i bez hamulca... :niewiem: znam przypadek iz przy kontroli policjant miły kazał odpiac przyczepe, odkręcić hak( sama kule zramieniem) i mozna było jechac dalej ale juz bez domku na kółkach...

 

to był mój sąsiad jakies 2 lata temu ...jadac na wakacje nad Polskie morze....

na jego szczescie jechał za nimi zieńć autem z hakiem i on pociagnął dalej domek ...

 

powiem jeszcze ze sąsaid próbował pozniej na wakacjach zrobic badanie tech. haka i wpis do dowodu , ale tamtejszy Urzad nie podbił dowodu......pytam czemu???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę załatwiłem w lutym i teraz stosowną adnotację w dow.rej. Ale ciekawe jest co piszesz, ja te ciężary miałem wpisane w dowodzie ale nie było, że jest przystosowany do ciągnięcia. Pytałem również u dealera gdzie kupowałem i w zasadzie to on mi powiedziałem, że powinienem był to zrobić zaraz po odbiorze samochodu, ciekawe że nie powiedzieli mi tego jak odbierałem samochód.

Wychodzi na to że miałem dużo szczęścia, szczególnie na Słowacji :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy do dowodu rejestracyjnego robi teraz TYLKO wydział komunikacji w którym samochód jest zarejestrowany, kiedyś wpis mogła zrobić stacja diagnostyczna, teraz tylko przegląd coroczny ( przedłużenie ważnośći ). :]:]

 

zgadza sie a wydział komun. dokonuje wpisu na podstawie badania tech haka ( przeglądu) na takiej ładnej kartce i z tym udaje sie do urzedu celem wbica haka do dowodu... u mnie jeszcze było dopisywane w adnotacji dowodu rejestr. holownika ile moze ciagnac z i bez hamulca... i to równiez było podane w dokumencie diagnosty z uwagi na brak tego wpisu przy rejestrowaniu pojazdu ... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jeszcze ze sąsaid próbował pozniej na wakacjach zrobic badanie tech. haka i wpis do dowodu , ale tamtejszy Urzad nie podbił dowodu......pytam czemu???????

 

Nie ma potrzeby, aby "tamtejszy Urząd" dokonywał wpisu w Dowodzie Rejestracyjnym. Wystarczy wizyta na "temtejszej Stacji Kontroli Pojazdów", gdzie diagnosta robi przegląd i daje dokument potwierdzający przystosowanie pojezdu do ciągnięcia przyczep.

W ciągu 30 dni po badaniu na spokojnie po powrocie do domu należy się udać do Wydziału Komunikacji na dokonanjie odpowiednich wpisów w Dowodzie Rejestracyjnym i Karcie Pojazdu.

 

Na dokumencie od diagnosty można już normalnie ciągnąć przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.