Skocz do zawartości

Polonez camper


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys gdzies slyszalem o takich planach lecz nigdy tego nie widzialem.Do dzis.Oto wlasnie wpadly mi w rece zdjecia Poloneza campera.

Oto on:

d41830e78e75772fm.jpg

 

Dalej kilka zdjec srodka.Mysle ze warto obejrzec taka ciekawostke.

f2dc03c2c716ead5m.jpg

47fe4d4fe32a769dm.jpg

a28668f305e48e63m.jpg

1450b940f00cfb48m.jpg

 

Powyzszy camperek jest 3 osobowy,wyposazony w łaziene,prysznic, kuchenka,lodówka 12V/230V/gaz, klimatyzacja.Zabudowa jest oryginalna fabryczna wykonana przez Zaklady Montażowe w Nysie.

 

I jak wam sie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w środku wygląda całkiem przyjemnie tylko ludzie z klaustrofobią chyba mieli by problem ze spaniem we wnęce nad szoferką :] bo rozumiem że tam jest trzecie spanie. Zastanawiam sie też gdzie ta trzecia osoba ma siedzieć w czasie podróży, bo w szoferce są tylko dwa miejsca. A czy te campery weszły wogóle do produkcji czy to tylko prototyp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czy jest to model seryjny,czy tylko prototyp. :] Znalazlem go w jednym z autokomisow i niestety nie znam blizszych informacji na temat tego modelu.Jak napisalem powyzej,kiedys obilo mi sie o uszy ze byly takie proby,jednak nigdy nic wiecej na ten temat nie znalazlem,dopiero teraz te zdjecia.Jako ciekawostke dodam ze jest to auto jak pamietam chyba z 1996 roku i wlasciciel chcial za niego 11 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego poloneza widziałem w zeszłym roku na allegro (albo drugiego, na 100% nie jestem pewny - były bardzo podobne) i był również z 1996roku i kosztował 13tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przyznajcie,ze buda wykonczona z zewnatrz nawet niczego sobie...Natomiast srodek z pewnoscia troche klaustrofobiczny.Jak to sie mowi,baba z dobra d... nie ma sie gdzie obrocic :] Jestem ciekaw jak ze spalaniem podczas uzytkowania turystycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak wy ale ja jestem zaskoczony jak przyjemnie jest w srodku wykonczony. Nawet ladna lazienka jest :) spanie na gorze b. fajne w wiekszeych kamperach nie ma wiele wiecej miejsca. Zawieszenie pamiejtajcie ze to ba bazie trucka - skoro truck ma tone (prawie) ladownosci to wystarczy spokojnie. A silnik - do 100 jako pociagnie w koncu to wczasy- nie ma sie po co spieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko aż by się prosiła instalacja gazowa w takim samochodzie... pewnie przez zwiększony ciężar i opory powietrza w trasie ciężko będzie w 10l / 100km się wyrobić. Gaz nieco by obniżył koszty podróży. Tylko czy znalazłoby się miejsce w nim na butle gazową?

 

A co do wnętrza- tak jak marcysowi - równiez mi się podoba:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko aż by się prosiła instalacja gazowa w takim samochodzie... pewnie przez zwiększony ciężar i opory powietrza w trasie ciężko będzie w 10l / 100km się wyrobić. Gaz nieco by obniżył koszty podróży. Tylko czy znalazłoby się miejsce w nim na butle gazową?

 

A co do wnętrza- tak jak marcysowi - równiez mi się podoba:-)

 

 

gaz tak- wystarczy ze ma jakos zamontowane koło zapasowe pewnie pod czescias mieszkalna - spokojnie zamiast kola wejdzie butla 42-45 (realnie 35-38) ale na niej zrobi w trasie mniej niz 250 km. a i mocowo porazka (v max Trucka na 1,6 z jednopuktowym wynosi ok 120-pustego!dolozysz ladunek, instalke gazowa drugiej generacji... moze dojdzie do 100 kmph-a z drugiej strony tyle sie jezdzi z przyczepa) . Lepszy bylby np diesel z andorii np 4CT90.. (wchodzi) Nawet 1,9 D citroena bylby ok.

 

 

a swoja drogą-dawno mnie tu nie bylo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel 1.9 citroena (71KM) napewno wykazałby się trwałością, ale co do osiągów i spalania sporo zostawia do życzenia. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem trucka z tym silnikiem to mówił, że załadowanym ciężko się jeździ powyżej 100km/h (choć blisko do 130 dochodzi na pusto), a w mieście pali powyżej 10l ON na 100km, w trasie ok 2 litrów mniej. Więc oszczędności by nie było za wielkich w porównaniu z benzyną zagazowaną i różnicy w dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.