Skocz do zawartości

Rejestracja, ubezpieczenie przyczepy z Holandii


Hampel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przekopalem cale forum, ale jednoznacznych odpowiedzi nie otrzymalem, wiec zadam kilka pytan.

Przyczepa Sterckeman Evasion 400 z '83. Kupiona w Holandii, bez papierow, ktore nie sa wymagane. Jest sprawna, niekradziona, posiadam umowe kupna-sprzedazy. Teraz pierwsza sprawa: czy mozna nia po prostu pojechac do Polski majac sama umowe (jestem w stanie dorobic tablice na przyczepe) czy trzeba wykupic ubezpieczenie? Jezeli trzeba to jak, gdzie i w jakiej cenie?

Druga kwestia to rejestracja w PL. Z tego co wyczytalem nie bedzie raczej problemu, umowa jest, dokumenty nie sa wymagane, kradziona nie jest. Wniosek o rejestracje, przeglad i jestesmy w domu? Czy jednak nie takie hop-siup?

To by bylo na tyle, najbardziej mnie interesuje legalnosc przejazdu do Polski z Holandii przez Niemcy z sama umowa (moze ewentualnie jakies potwierdzenie z odpowiedniego urzedu, ze przyczepa nie jest skradziona?).

 

PS. Jak oceniacie wartosc takiego Sterckemana (zadbana, z masa osprzetu jak namioty, badminton i wiele innych dodatkow)? Moze ktos bedzie chcial kupic (zachod Polski)?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Przekopalem cale forum, ale jednoznacznych odpowiedzi nie otrzymalem, wiec zadam kilka pytan.

Przyczepa Sterckeman Evasion 400 z '83. Kupiona w Holandii, bez papierow, ktore nie sa wymagane. Jest sprawna, niekradziona, posiadam umowe kupna-sprzedazy. Teraz pierwsza sprawa: czy mozna nia po prostu pojechac do Polski majac sama umowe (jestem w stanie dorobic tablice na przyczepe) czy trzeba wykupic ubezpieczenie? Jezeli trzeba to jak, gdzie i w jakiej cenie?

Druga kwestia to rejestracja w PL. Z tego co wyczytalem nie bedzie raczej problemu, umowa jest, dokumenty nie sa wymagane, kradziona nie jest. Wniosek o rejestracje, przeglad i jestesmy w domu? Czy jednak nie takie hop-siup?

To by bylo na tyle, najbardziej mnie interesuje legalnosc przejazdu do Polski z Holandii przez Niemcy z sama umowa (moze ewentualnie jakies potwierdzenie z odpowiedniego urzedu, ze przyczepa nie jest skradziona?).

 

PS. Jak oceniacie wartosc takiego Sterckemana (zadbana, z masa osprzetu jak namioty, badminton i wiele innych dodatkow)? Moze ktos bedzie chcial kupic (zachod Polski)?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

"Druga kwestia to rejestracja w PL. Z tego co wyczytalem nie bedzie raczej problemu, umowa jest, dokumenty nie sa wymagane,"

 

Wymagane dokumenty!,z samą umową od nowego roku postawisz ją jedynie na dzialce-NIE ZAREJESTRUJESZ przyczepy z Holandii !!

Temat wałkowany wielokrotnie,należy przeszukać i poczytać forum wszystko dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

 

Ja zakupiłem Kanusa z 84 z Holandii przez handlarza z Polski. :)

 

A wiec:

- potrzbny jest przegląd takowej przyczepy w Polsce;

- tłumaczenie umowy;

- jakies dodatkowe oswiadczenie w punkcie rejestracji pojazdów np. to, że oświadczam, że przyczepa ta była zakupiona w Holandii, gdzie nie ma wymagań co do dokumentów na ten pojazd.

 

opłaty około 200pln,

plus ubezpiecznie 50pln,

i tyle,

 

pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jest jakiś termin w którym trzeba przerejestrować przyczepę?

 

 

Trzeba w przeciągu 2 tygodni opłacić "skarbówkę" (choć niektórzy twierdzą, że nie, ale ja płaciłem kiedyś za niewiadówkę. Avento i Kip'a kupowałem z komisu i oni skarbówkę załatwiali), a do miesiąca przerejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w przeciągu 2 tygodni opłacić "skarbówkę" (choć niektórzy twierdzą, że nie, ale ja płaciłem kiedyś za niewiadówkę. Avento i Kip'a kupowałem z komisu i oni skarbówkę załatwiali), a do miesiąca przerejestrować.

 

Wszystko się zgadza , ze skarbówką nie czekajcie ale.......... przerejestrować należy w ciągu 30 dni ale............ nic Ci nie zrobią jak przyjdziesz za 1/2 roku byle była ubezpieczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jest jakiś termin w którym trzeba przerejestrować przyczepę?

 

 

Trzeba w przeciągu 2 tygodni opłacić "skarbówkę" (choć niektórzy twierdzą, że nie, ale ja płaciłem kiedyś za niewiadówkę. Avento i Kip'a kupowałem z komisu i oni skarbówkę załatwiali), a do miesiąca przerejestrować.

 

Potwierdzam! Nie zapłacisz (2%) od wartości w ciągu 2 tygodni i masz dodatkową stówkę mandatu w skarbowym. Gra chyba nie warta świeczki. Wg. mnie lepiej to załatwić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem:

USTAWA z dnia 9 września 2000 r.

o podatku od czynności cywilnoprawnych

(tekst ujednolicony opracowany na podstawie: Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 399, Nr 169,

poz. 1418 i Nr 143, poz. 1199, z 2006 r. Nr 222, poz. 1629 oraz z 2007 r. Nr 68, poz.450, Nr 176,

poz. 1238).

4. Czynności cywilnoprawne podlegają podatkowi, z zastrzeżeniem ust. 5, jeżeli ich

przedmiotem są:

1) rzeczy znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub prawa majątkowe

wykonywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

2) rzeczy znajdujące się za granicą lub prawa majątkowe wykonywane za granicą, w przypadku

gdy nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

i czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zatem chyba w tym przypadku 2% płacić nie trzeba. Może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy, bo nie jestem specem od tego.

 

 

szary11 napisał/a:

Trzeba w przeciągu 2 tygodni opłacić "skarbówkę" (choć niektórzy twierdzą, że nie, ale ja płaciłem kiedyś za niewiadówkę. Avento i Kip'a kupowałem z komisu i oni skarbówkę załatwiali), a do miesiąca przerejestrować.

 

Niewiadówkę kupowałeś w Polsce to musiałeś płacić, a Avento i Kipa z komisu na fakturę - wtedy też nie ma podatku, bo nie ma czynności cywilnoprawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem chyba w tym przypadku 2% płacić nie trzeba. Może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy, bo nie jestem specem od tego.

Tak, ale widzisz, akurat z tego co się chyba połapałem w poprzednich postach Donacji, to Ona kupiła przyczepkę w Polsce. Tak mi się przynajmniej zdaje. Także Ona ma te 2% do wybulenia.

Dodatkowo wg.mnie tak rozumując na mój chłopski rozum to:

2) rzeczy znajdujące się za granicą lub prawa majątkowe wykonywane za granicą, w przypadku

gdy nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

i czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

ja rozumuję, że jeżeli jesteś obywatelem Polskim, tu masz meldunek lub siedzibę firmy to bulisz równo.

Co do zakupu z fakturą, to sprawa się ma tak, że Ty jako kupujący nie płacisz bo podatek za Ciebie odprowadza płatnik Vatu, czyli sprzedający.

Ale ZAZNACZAM, mogę się mylić, to co napisałem przełożyłem po prostu na swe szare komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale widzisz, akurat z tego co się chyba połapałem w poprzednich postach donacji, to Ona kupiła przyczepkę w Polsce. Tak mi się przynajmniej zdaje.

 

No ja zrozumiałem inaczej, ale pewnie dlatego, że pisałem o przypadku Hampela: :)

Przyczepa Sterckeman Evasion 400 z '83. Kupiona w Holandii, bez papierow, ktore nie sa wymagane. Jest sprawna, niekradziona, posiadam umowe kupna-sprzedazy.

 

ja rozumuję, że jeżeli jesteś obywatelem Polskim, tu masz meldunek lub siedzibę firmy to bulisz równo.

 

Ale jeszcze jest to i:

i czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

 

Co do zakupu z fakturą, to sprawa się ma tak, że Ty jako kupujący nie płacisz bo podatek za Ciebie odprowadza płatnik Vatu, czyli sprzedający.

 

Ale to już zupełnie inny podatek i 2% dodatkowo nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hampel, witaj na forum.

O ile pamiętam sama umowa KS nic Ci nie da . Potrzebny jest jeszcze holenderski dokument RWD - załatwisz razem z tablicą rejestracyjną.

Swoje zmagania z rejestracją przyczepy opisałem tutaj

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=29171#29171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w przeciągu 2 tygodni opłacić "skarbówkę" (choć niektórzy twierdzą, że nie, ale ja płaciłem kiedyś za niewiadówkę. Avento i Kip'a kupowałem z komisu i oni skarbówkę załatwiali), a do miesiąca przerejestrować.

Szary, a jeśli w komisie dostałem fakturę zakupu, to tez muszę do skarbówki gnać (przyczepa na holenderskie rejestracji(dykcie z numerem napisanym markerem)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.