Skocz do zawartości

Wentylacja w przyczepie


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

W zakupionej przyczepie KIP mam ogrzewanie PRIMUS , ogrzewanie jest super , bo za pomoca kolektorów rozprowadza ciepło w koło przyczepy nie pomijając łazienki.

Zastanawia mnie tylko , że nie ma w przyczepce żadnych otwórów wentylacyjnych w poprzedniej przyczepce Hobby miałem cos takiego w podłodze pod spaniem .

KIP-a jak się zamknie , okna podwójne to zrobi sie z tego konserwa czy ktoś z Was posiada przyczepki bez żadnej wentylacji??

Testowałem to ogrzewanie i po jakims czasie czuc wilgoć i to normalne , że woda się bedzie skraplać, i tu mnie zastanawia czy producent tej przyczepy był świadom tego.

Dla mnie to cos dziwnego, a może tak ma być , bo może w innych tez nie ma żadnych otwórów wentylacyjnych , więc dlatego pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej budzie r.prod84 taż mam 2 okna dachowe jedno na środku drugie w łazience i oba mają kratki wentylacyjne Do tego w podłodze też mam otwory wentylacyjne i w drzwiach też jest kratka na dole Wirku faktycznie ciekawa sprawa że żadnych otworów wentylacyjnych nie masz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga byc tez w szafie ubraniowej, albo jest zostawiony odstep kolo lodowki i tam za szafkami wchodzi powietrze.

Przy grzaniu i tak trzeba uchylac okno dachowe na poczatku, zeby wlasnie wypuscic wilgotne cieple powietrze... zanim przyczepa sie nie przesuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ogrzewanie (rodzaj ogrzewania) nie ma nic do otworów wentylacyjnych. Czy okna nie mają możliwości zamknięcia ich z mikro szparą? Czy okna dachowe nie mają wywietrzników?

 

Teraz kilka faktów i mitów z wykresu Moliera

 

Ogrzewanie pomieszczeń osusza je :lol: - znaczy że zmienia nam się wilgotność względna (to ta podawana w procentach), jednak zawartość pary wodnej w powietrzu (na wykresie oznaczana x) wyrażona w gramach wody na kilogram powietrza jest stała (grzanie na wykresie moliera przebiega po stałym x - czyli pionowo do góry). Zmiana wilgotności względnej spowodowana jest tym iż ogrzane powietrze zwiększa swoją objętość.

 

Chłodzenie powietrza na wykresie i-x też przebiega po stałej x, ale do momentu gdy dojdzie ona do fi 100% - wtedy następuje wkroplenie :-]. Wiadomo chłodzone powietrze zmniejsza swoją objętość i w pewnym momencie dochodzimy do takiego stanu gdzie w powietrzu nie może zmieścić się więcej wilgoci i zostaje ona wkroplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wykresie i-x też przebiega po stałej x, ale do momentu gdy dojdzie ona do fi 100% - wtedy następuje wkroplenie

 

A ja zawsze myślałam że to się nazywa orgazm ... :lol:

 

marzena307 tu jest kącik techniczny , a nie Hyde Park i nie erotyczny - zaśmiecasz temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, teoria, teorią mnie zastanawia , że oprocz okien w tej przyczepce nie mam otworów wentylacyjnych , by ta cyrkulacja powietrza była w budce, a byc może jest jak pisze Jule, za lodówką - niedawno zakupiona przyczepka i nie do końca poznana.

Dlatego pytałem jak to wygląda w innych , czy są ,a jak tak to w jakich miejscach, w poprzedniej miałem pod spaniem.

Jak nie znajde będe musiał podczas grzania uchylać okienko dachowe, albo dla pewnośći zrobić otwór w podłodze , bo mojej jest zawsze zimno i bedzie to okno zamykać, a gdy się tak szczelnie pozamyka na 100% wilgoć i z czasem grzyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kilka faktów i mitów z wykresu Moliera

 

i w pewnym momencie dochodzimy do takiego stanu gdzie w powietrzu nie może zmieścić się więcej wilgoci i zostaje ona wkroplona.

 

To tak jak z iloscią alkoholu w organiżmie zupełnie, w pewnym momencie dochodzimy do takiego stanu, gdzie w głowie nie może zmieścić się wiecej % i wtedy osiaga się

PUNKT ROSY.

 

Tej na trawie....

 

Troll. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.