Skocz do zawartości

Pytanie o podstawowe czynności obsługowe w czasie podróży


Fil

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jeżdziłem z bardzo ubogą przyczepą i bardzo dawno. Od tamtej pory nie zwracałem uwagi jak rozwiązywana jest sprawa tankowania wody i opróżniania fekaliów i brudnej wody na parkingach i kempingach.

Pewnie takie parkingi najczęściej ze stacjami benzynowymi są odpowiednio oznaczone, i są rozmieszczone przy głównych trasach, a na kempingach fekalia można wylać do toalety, a pozostałe czynności związane z użyciem wody załatwia się w kempingowych natryskach i zmywakach.

Czy to dobre przemyślenia ?

 

Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

Wiesz co Fil, Twój post jakoś mi umknął, ale postaram się coś napisać. Moje doświadczenie jest niewielkie, zawartość toalety chemicznej wylewałem do muszli

klozetowej, następnie płukałem wodą. Z tego co wiem z informacji od innych kolegów, istnieją specjalne miejsca do opróżniania toalet, oraz brudnej wody.

Jak natomiast to wygląda wprost ze zbiorników camperów, bez używania przewoźnych kanistrów to już nie wiem.

 

Patrz temat pokrewny :

 

http://www.karawaning.pl/forum/viewtopic.php?t=187

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych kampingach i stacjach benzynowych masz specjalne miejsca (najczęściej obok toalet) oznaczone jako WC chemiczne i tam należy wylewać nieczystości. Tankowanie zbiorników - ja woziłem wąż ogrodniczy z końcówkami na krany i zawsze się gdzieś podłączyłem. Na niektórych kampingach masz wodę na parcelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcele z kranem z wodą to raczej rzadkość. Na campingu zbiornik 20l z wodą stawiałem na małym wózku bagażowym i jeździłem do umywalni tankować. Podobnie ze zbiornikiem na brudną wodę , który podstawiałem pod przyczepę. Na wielu campingach są specjalne miejsca do opróżniania i tankowania kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; z tych 3 odpowiedzi wiesz już wszystko.Moja uwaga: na kampingu nie zachowaj się nigdy jak pewien Niemiec w Wiśle,wylał i wypłukał kibel w umywalce.Do dzisiaj myśle o tym,czy on ten "szkop"(nie jestem rasistą)nieświadomie to zrobił,czy też na zasadzie;ja jestem z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; z tych 3 odpowiedzi wiesz już wszystko.Moja uwaga: na kampingu nie zachowaj się nigdy jak pewien Niemiec w Wiśle,wylał i wypłukał kibel w umywalce.Do dzisiaj myśle o tym,czy on ten "szkop"(nie jestem rasistą)nieświadomie to zrobił,czy też na zasadzie;ja jestem z zachodu.

 

Chyba nie ma sensu doszukiwać się podtekstów. To był zwykły kretyn. :]

 

Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zasadzie na wszystkich kempingach i polach namiotowych jest dostęp do wody pitnej. Przyczepy mają zazwyczaj 1-2 zbiorników na wodęę róznej pojemności od 10 do 20 l i w zasadzie nie ma trudności z jej poborem, choć czasem nie jest to proste bo ujęcie jest tylko z umywalki. Trzeba wtedy miec 1-2 m drenik. Kampery które tankują do 160-200 l muszą mieć dren do tankowania z typowymi końcówkami do nakręcenia. Czsami w punkcie tankowania wody na kempingu jest taki dren. walający się po ziemi, slużący do mycia samochodów itp i wtedy lepiej mieć własny. Gorzej jest z wodą brudną i fekaliami. Niektóre ekskluzywne mają podłączenia na miejscu. Dla usunięcia brudnej wody i fekaliów służy miejsce oznakowane WC Servis. Tu można wylać brudną wodę i fekalia i wypłukać pojemniki. Dotyczy to i przyczep i kamperów. Mój kamper ma pojemnik montowany pod podwoziem pojemności 80 l i pojemnik na fekalia też 80 l i jestem co jakiś czas zmuszony do podjechania pod WC Servis i spuszczenia tego do kanału i wtedy równocześnie tankuję wodę pitną. Zazwyczaj robię to przy zmianie miejsca biwakowania. Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na wszystkich kempingach i polach namiotowych jest dostęp do wody pitnej.:

 

A jak to jest na parkingach przy stacjach benzynowych na autostradach? Oczywiście nie pytam tylko o wodę, tak, jak w cytacie.

Przy okazji witam nowego Forumowicza! Dziękuję za odpowiedź. Dotychczas miałem problem z uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji.

Pozdrawiam

Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.