Skocz do zawartości

Okno dachowe - wymiana klapy zamykającej ?


miszko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wymienić samą pokrywę zamykającą okna dachowego czy jest ona zintegrowana z ramą i trzeba kupić nowe okno? Mam na myśli np. takie okno Fiamma 40x40cm. A może jakieś pomysly jak sobie taką pokrywkę dorobić? Pozdrawiam czytających zainteresowanych i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A co z wymianą samej pokrywki? Na zdjęciach widać, że daje się ją odmontować od ramy okna ale czy można gdzieś kupić taki element, czy sklepy oferują wyłącznie całe okna.... Mam jeszcze pytanie apropo's dostępu do takiego okna od zewnątrz, czy na dach przyczepy można wejść, tzn. może nie chodzić po nim ale chociaż położyć się (oczywiście z sympatii do przyczepy;))? Pozdrawiam i dzięki za życzenia :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić sama pokrywę ale nie wiem czy samą kupisz nową nieużywaną :czacha: jeśli używana by Ciebie interesowała to zapytaj się tego sprzedawcy na Allegro czy ma na zbyciu takową:

http://www.allegro.pl/item541784897_hobby_clasic_na_czesci.html

na linku jest telefon więc możesz zadzwonić i się spytać czy ma samą pokrywę na zbyciu,

pewnie, że możesz się przytulic :-] do swojej przyczepki a najbezpieczniej będzie jak położysz w poprzek przyczepki jakąś drabinę lub deskę aby naciski rozłożyły się równomiernie i była wsparta na rantach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systematycznie przeglądam dział na allegro z częściami do przyczep ale nigdy nie spotkałem się z ofertą sprzedaży samego dekla.Okna Fiamy to nowe modele więc nie wiem czy jest szansa pozyskania takiej części z rozbiórki starej przyczepy.Będziesz chyba musiał wyłożyć kasę na nowe okno.A co do chodzenia po dachu?chodziłem na czworaka własnie przy wymianie okna,ale nie polecałbym chodzenia w pozycji wyprostowanej.Dach się nie zawali ale mogą się porobić wgłębienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszko, można nawet chodzić ja wysyłam moją kobitkę na dach :czacha: jest dużo lżejsza , a jak się położysz dach wytrzyma i spokojnie zrobisz co potrzeba.

Ja osobiście na dachu nic nie robiłem, wszystko jakoś udawało mi się sięgnąć z drabiny, a kobita chodziła po nim myjąc po biwakowaniu pod drzewami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobiłem tak .

Kupiłem za 25 zł dziecięcy plastikowy stolik z nogami chyba 50 na 50 cm.

Ze środka stolika pourywałem poprzeczne wzmocnienia i przymierzyłem środek .

Zgrało się idealnie ,jedno z drugim zmontowałem za pomocą wkrętów z gumką ,takie jak

do blachy dachowej .

Efekt jeszcze lepszy jak oryginał , dużo bardziej wytrzymałe.

Jedną wadą jest kolor stolika (różowy) innego nie było :czacha:

Fotki zrobiłem pod plandeką ,ale chyba widać (różowe :-] )

 


Jak oryginał

post-68798-imported-6033d29e-dafd-4e56-8929-f01a050222a1_thumb.jpg

 

Tak to wygląda.

post-68798-imported-2077d164-ebc0-4016-923a-299292240509_thumb.jpg

 

Otwarte

post-68798-imported-10fd9fe5-fc6d-4fcb-9fc3-3a19b01cc67f_thumb.jpg

 

Zamknięte

post-68798-imported-beeafb71-fd45-40e3-a62a-70bd24ef0758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.