Skocz do zawartości

Czar wspomnień!


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło, w to niedzielne popołudnie. Nie wiem czy to nastrój za oknem, czy też zacząłem się starzeć, w każdym bądź razie tknęło mnie na wspomnienia. Przekopałem albumy domowe i natrafiłem na kilka zdjęć, od których wszystko się zaczęło (jeśli chodzi o moje zapędy do tematyki tego forum). Jak już je odkopałem pomyślałem sobie, że podzielę się z Wami wiedzą jaka była moja "pierwsza" (budka :hehe: ), a konkretnie to nie moja, tylko moich rodziców.

Zdjęcia są z roku 1995-1996. Po zrobionym przez nas remoncie na zewnątrz.

Budka Niewiadówka z 1976r. kupiona przez nas w roku 1995r., zwana przeze mnie "akwarium" bo nie otwierały się w niej okna (jedynie otwierane były dach i drzwi).

Dla czego podkreśliłem o tym, że na zewnątrz, a no dlatego, że w przyczepie tej zawsze mieliśmy słoik butaprenu (fani Niewiadówek, na pewno będą wiedzieć po co), a dla niewtajemniczonych przybliżę problem.

Bo podsufitka, na tzw. łeb leciała - to tak skrótowo :hehe:

Pierwszą "drogę" odbyliśmy z nią, ciągnąc ją za "maluchem" (Fiat 126p), na całe szczęście, tylko z Janek do Warszawy (jakieś 25km do miejsca garażowania), ale i tak pozostawiło to we mnie niezatarte wspomnienia.

Przedsionka to ona (w naszym komplecie) nie miała, ale za to była samoróbka (wykonana przez poprzedniego właściciela) zasilania na 12V. W tym (widocznym na zdjęciu) dodatkowym kufrze, na dyszlu znajdował się akumulator samochodowy, zasilający lampkę oświetleniową w środku, celem ładowania w/w akumulatora pobierało to prąd z wtyku przeznaczonego dla światła przeciwmgielnego lub prostownika. W małym schowku z przodu znajdował się natomiast przedłużacz do podłączenia prądu 220V (to był chyba standard).

Pokrowce i zasłonki uszyła moja mama.

Dobra,ale bez zbędnego rozpisywania, przejdźmy do zdjęć: :ok:

 


Bez przedsionka (nie mieliśmy), tylko namiot się rozstawiało.

post-69195-imported-2d0a31e9-1dcd-49ff-b0a6-33de95dc7b9a_thumb.jpg

 

To ja i delikatna dłubaninka.

post-69195-imported-7abbd973-a00f-4369-9400-9107f6b74371_thumb.jpg

 

Prezes na salonach, czyli ja, szykuję się do snu (albo dopiero wstałem- nie pamiętam)

post-69195-imported-fa54e484-7b33-4bd7-97de-7bbed2520b38_thumb.jpg

 

O to ONA. 1976 rok produkcji.

post-69195-imported-e8892ad4-f189-4e12-a165-520a5ccad589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.