Skocz do zawartości

Rozkładanie łap przyczepy na parkingu


kartrait

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi dobrzy ludzie, czy na parkingu, podczas postoju w trasie rozkładacie łapki przyczepek aby wlazła tam całą rodzinka i coś zjadła... ? Chodzi o to czy układ jezdny wytrzyma te dodatkowe kilogramy? (DMC jest raczej wtedy przekroczone)

W niewiadówce tego nie praktykowałem i co najwyżej tylko jedna osoba wchodziła żeby się przebrać, skorzystać z nocnika... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od twojej wygody :hop1:

 

Bo jesli lap nie rozlozysz to bedzie bujalo jak cholera :ok:

 

Po rozlozeniu bedzie stabilna.

 

 

Czy cos sie stanie zawieszeniu?

Napewno nie poniewaz przyczepa jadac po drodze mocniej katuje zawieszenie niz pare osob wniej. Przy dolkach dziurach przyczepa napewno wazy paro krotnie wiecej przy dobiciach.

 

Wedlug mnie nie ma zadnej obawy. Ja tak jechalem nad morze i nie bylo problemu. Jak chcielismy stanac bo dzieciaki krecily nosem ze postoj to do srodka na kawke :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaję. Popieram scootiego. Moja przyczepka ma jakieś 6 metrów i trochę nią buja w wypadku jaki opisałeś, ale zawsze wchodziliśmy do środka w parę osób i nic złego się nie podziało z zawieszeniem. Rozkładać łapy na 30 minut, czy nawet godzinę? Moim zdaniem niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy układ jezdny wytrzyma te dodatkowe kilogramy? (DMC jest raczej wtedy przekroczone)

Przypatrzcie się ramie - kto jest to w stanie zgiąć łapy są do wypoziomowania i stabilizacji przyczepy i nie ma mowy żeby coś uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przy postojach w celu przyrządzenia jakiegoś posiłku lub choćby kawy zawsze opuszczam łapy, ze względy na długość przyczepy niestety uciążliwe jest kołysanie i rozlewanie wszystkiego - na szczęście moje łapy mają napęd elektryczny (o sile 50Nm), więc zajmuje ni to jakieś 15s. :hop1:

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy układ jezdny wytrzyma te dodatkowe kilogramy? (DMC jest raczej wtedy przekroczone)

wtrakcie jazdy masz o wiele większe przeciążenia tak więc jeżeli nie przeszkadza bujanie nie jest konieczne rozkladanie lap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zachodzie nie wolno kempingować na parkingach[/quote

My w tym roku spaliśmy na parkingu w Niemczech bez żadnego problemu.Oprócz nas parkowały inne przyczepy. Była też policja, ale do nikogo nie miała zastrzeżeń. Poprzednie lata w drodze do Włoch też zawsze nocowaliśmy na parkingach przy autostradzie w Austrii i bez problemu. Nie mówię tu oczywiście o "kempingowaniu" lecz o zajechaniu późnym wieczorem i o odpoczynku. Myślę,że gdyby nawet ktoś się czepiał,to zawsze jest wytłumaczenie: kierowca nie ma siły dalej jechać-musi odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości krajów obowiązuje prawo do tzw. odpoczynku w celu przywrócenia zdolności do dalszej jazdy. Śmiało można odpoczywać w przyczepie czy kamperze na parkingach autostradowych i nie tylko. No chyba, że kilometr dalej jest camping, to wtedy tam zostaniesz skierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.