Skocz do zawartości

Wysokość przyczepy


tymar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znacie wysokość swojej przyczepy? Jestem ciekawy, bo sam miałem problem.

W zeszłym roku wracałem z Sobieszewa k Gdańska przez most po południowo wschodniej stronie ( chciałem uniknąć przejazdu po pontonowym). W Tczewie trafiłem na przejazd nad torami, ale z ograniczoną wysokością z powodu konstrukcji mostu. Przestraszyłem się i pojechałem inną drogą. Do dzisiaj nie wiem ile ma wysokości moja przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość i nie tylko znam na pamięć i wynosi 2,57m do tego jeszcze dochodzą relingi + kominek . Okna dachowe i wywietrzniki nie wystają wyżej.

Czyli bezpiecznie pod wiaduktem dla mnie to 2,7m o ile nie położyli nowego asfaltu :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MYMLON, ja na ten most to nawet nie próbowałem wjechać. Zatrzymałem się kilkanaście metrów przed nim i po krótkim namyśle zawróciłem. Ale widzę, że nie tylko ja przestraszyłem się tego ograniczenia :piwko::ok::-]

Może to spotyka gości z Bydzi. :-]

Faktem jest, że wysokość trza znać i muszę to czym prędzej nadrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wożę z sobą miarkę( zwijaną metalową taśmę) i te 2,9 m odmierzam. Wiem że przez bramę w Łagowie (lubuskie) nie przejadę, bo mi boki zetnie.

Bywają wredne wiadukty, o łukowych ścianach i wtedy może być kiepsko, podobnie z przydrożnymi drzewami pochylonymi na drogę lub tablicami drogowymi.

Zatrzymuję się, wychodzę, żadna hańba.

P.S.

Innym problemem jest szerokość przyczepy i groźba otarcia się, o słup, czy róg.

Ciekawe, czy ktoś ma w tym jakieś doświadczenia, bo np. terenowe samochody miewają specjalnie nakręcone po bokach listwy ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym problemem jest szerokość przyczepy i groźba otarcia się, o słup, czy róg.

 

Zgodzę się jeżeli jedziemy kombajnem do zboża ,lub jakąś amfibią.

Samochodem z przyczepką nie ma takiej możliwości ,chyba ,że celowo to zrobimy.

Gołym okiem widać ile mamy miejsca obok samochodu i wiadomo czy przyczepa przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej niż 2,5 m?! :ok: A gdzie są takie ograniczenia? Spotkaliście się z czymś takim na normalnej drodze?

 

My spotkaliśmy bardzo dużo ograniczeń do 1,8m wdłuż wschodniego wybrzeża Włoch. Najciekawsze, że aby dostać się na kemping należało właśnie znaleźć odpowiedni przejazd :-]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poadajecie wysokość + RELINGI. Proponuję ja poznać z relingami wlasnie.

Mnie sie raz trafił przejazd w Oświęcimiu na centymetry.

A co do Włoch czy Francji - tam jest po tp 1,8 aby cepy czy kampery na plaże głównie nie wjeżdzały.

Na allegro są czasami te kampery co o tym zapomniały - tzw kampery open air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przed wyjazdem na Warkot miałem okazję zmierzyć podpiętą przyczepkę.

Moja w najwyższym punkcie ma 2,48 m, więc chyba w ograniczenie do 2,5m mogę się pchać. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.