Skocz do zawartości

kempingi w okolicach Katowic


miradym

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj miradym coś niecos pisze w tym wątku:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=872&postdays=0&postorder=asc&highlight=katowice&start=0

Jeśli zalezy Ci na wspomnianym kempingu Nr 215, mogę tam podjechać, popytać, porobić jakieś fotki ale dam radę chyba dopiero w niedzielę. Na kiedy to potrzebujesz?

Pozdrawiam

Grazyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę pisał o kempingu na Trzech Stawach, bo ostatni raz widziałem go z 10 lat temu, ale lokalizacja przy skrzyżowaniu autostrady i drogi krajowej chyba nie jest najlepsza.

jeżeli Siemianowice nie są dla Ciebie zbyt odległe to może kemping Bańgówka. to 18 km, ale okolica bardziej zielona i spokojna, chyba...

jeśli zdecydujesz się tam zatrzymać to zdaj relację, proszę. ten kemping mnie interesuje na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grace, ja też byłem zaskoczony jak zobaczyłem "Bańgówkę" na stronie PFCC

 

miradym, spójrz może na ranking PFCC dający kempingowi w Katowicach wysokie miejsce w kraju, a kemping w Siemianowicach tajny- strona w budowie, bez zdjęć...

 

wiem, zupełnie zamieszałem :-] masz dwa adresy- wybieraj sama :hop1:

a może jedź i tu, i tu- wspomożesz nowo tworzoną bazę polecanych kempingów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem takiego kampa w okolicach katowic to było jakies 2 lata temu a dzisiaj moja cepka stoi nad jeziorkiem niedaleko katowic na jez przeczyckim ,sa tam 3 pola kampingowe a z katowic to zaledwie 25 min drogi.Ja swoja tam zostawiłem i na weekendy osobówka przyjeżdżam .Ceny jak dla mnie ok za postój przyczepki za miesiac koło 60 zł .Okolice las ,cisza no i jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że dla zaspokojenia własnej ciekawości jak również dla zainteresowanych forumowiczów wybierzemy się (mój męzuś :hop1: i ja) na obydwa kempingi i zorientujemy się, co w trawie piszczy. Siemianowice są od nas rzut beretem, kemping w Katowicach dwa rzuty, zatem nie będzie to dla nas problem :-]

Pozdro

Grażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli mogę doradzić to polecam kamping koło Sosnowca i Dąbrowy Górniczej nad 3 jeziorami Pogoria!!!

Bardzo fajne miejsce nie daleko od trasy S1 zjazd za Dąbrową Górniczą w kierunku Siewierza w lewo na tzw u CB radiowców na II 50tkach!

 

jest tez możlwość z tego co pamiętam w Tychach nad jeziorem Paprocańskim są tam campingi do wynajęcia i chyba można też przyczepkę postawic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli mogę doradzić to polecam kamping koło Sosnowca i Dąbrowy Górniczej nad 3 jeziorami Pogoria!!!

Bardzo fajne miejsce nie daleko od trasy S1 zjazd za Dąbrową Górniczą w kierunku Siewierza w lewo na tzw u CB radiowców na II 50tkach! jest tez możlwość z tego co pamiętam w Tychach nad jeziorem Paprocańskim są tam campingi do wynajęcia i chyba można też przyczepkę postawic!

Andreas - ja zaoferowałam sie sprawdzić i obfotografować Siemianowice i Katowice a Ty mógłyś zrobić to samo z kempingami, które Ty polecasz :-]

I juz byłoby więcej wiadomo o bazie kempingowej na Górnym Śląsku :hop1:

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaoferowałam sie sprawdzić i obfotografować Siemianowice i Katowice a Ty mógłyś zrobić to samo z kempingami, które Ty polecasz :-]

I juz byłoby więcej wiadomo o bazie kempingowej na Górnym Śląsku

 

super,czekamy na relacje :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping w Siemianowicach Bańgowie

Dojazd drogą krajową 4/94 (Będzin-Bytom). W dzielnicy Siemianowic - Bańgowie jest znak informujący o polu kempingowym znajdującym się po lewej stronie (jechaliśmy od Bytomia). Okolica spokojna, domki jednorodzinne, pola, w sumie byłam w szoku, gdyż nie wiedziałam, iż tak niedaleko mojego zatłoczonego Chorzowa są tak spokojne i zielone miejsca. Po zjechaniu z głównej drogi w lewo, trzeba przejechać około 200m, po czym należy skręcić w prawo, w boczną, niewyasfaltowaną, dość mocno dziurawą uliczkę (będzie na fotce) i zaraz za zakrętem jest biały budynek z napisem informującym o kempingu. I tu żółta kartka dla właściciela. Brama i furtka pozamykane, brak jakiejkolwiek informacji, nr telefonu, czy cennika. Zaczepiliśmy sąsiada z domku vis a vis - powiedział, że kempingiem opiekuje się właściciel sąsiadującej z kempingiem szkoły społecznej. Niestety - tam tez wszystko pozamykane. Telefonowaliśmy pod nr telefonu podany na stronie internetowej i też echo :pad:

Co by było, gdyby ktoś z drugiego końca Polski przyjechał tam z zamiarem zatrzymania się na dłużej? :hmm::]:admin:

Tyle się dowiedzieliśmy, może uda nam się tam podjechać w tygodniu, gdy szkoła będzie czynna.

Fotki zaraz umieści Adam :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grace, ja zawsze dzwonię przed wyjazdem, właśnie dlatego :]

kempingi czynne tylko w ścisłym sezonie to u nas wcale nie jest rzadkość, ale przykre, że PFCC na swojej stronie banialuki opowiada... nie tylko w tym przypadku zresztą :-(

gdybyś kiedyś widziała kemping otwarty i jakiś kontakt telefoniczny działający miała daj znać, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki kampingu w Siemianowicach-Bańgowie

 


Droga dojazdowa do kampingu.Fragment białego budynku po prawej stronie to recepcja(zamknięta na głucho)

post-85178-imported-4339c8b8-7dc7-468d-a557-6ac6f8864ee9_thumb.jpg

 

Wjazd na kamping.Przy odrobinie nieszczęscia( samochodach zaparkowanych tak jak nasza Astra na zdjęciu powyżej) może być problem z wjazdem z dłuższym ogonkiem

post-85178-imported-fc9c0c1f-6fca-4ca4-927d-6770c350b498_thumb.jpg

 

Widok przez bramę-tylko tyle było widać

post-85178-imported-46d18a65-9e78-44c3-94e5-57f663901034_thumb.jpg

 

Widok przez płot

post-85178-imported-9d421f70-e649-4832-b1e8-afa9ef859c75_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camping 215 w Katowicach czynny od 1.05 do 30.09

Położony jest nad stawem (Dolina Trzech Stawów) przy skrzyżowaniu drogi A4 z Aleją Murckowską. Oznakowanie dojazdu do kempingu fatalne... Trochę pobłądziliśmy ale w końcu trafiliśmy :pad: Dojazd wygląda następująco:

Jadąc od Bielska drogą 86/4, w Katowicach trzeba zjechać na cmentarz komunalny (jest drogowskaz) i dopiero po zjeździe naszym oczom ukazuje się znak informacyjny: Camping 215 ze strzałką w lewo. Wszystkie kolejne znaki informują o campingu ale już bez strzałki :hmm: Przejeżdżamy pod drogą 86/4, skręcamy ponownie w lewo i po ok. 500 m dojeżdżamy pod camping. Wchodzimy i na recepcji grzecznie pytamy, czy możemy się rozejrzeć. Bardzo miły pan z uśmiechem informuje nas, że niestety nie ma takiej możliwości. W sumie dobrze, że obcy nie maja wstępu na teren campingu :pupa:

Ale my nie dajemy za wygraną - milutko mówimy, iż na forum karawaning.pl jest zainteresowanie kempingami na Śląsku i własnie chcieliśmy to miejsce zareklamować, by osoby zainteresowane wiedziały, czy warto tu przyjechać. No i weszliśmy :-]

Pierwsze wrażenie - ładnie. Są parcele ogrodzone równo przyciętym żywopłotem, jest świetlica z telewizorem i stołem bilardowym, bar jest ale jak się potem dowiedzieliśmy na recepcji - w tym sezonie nieczynny, łazienki czyste, wyposażone w rząd umywalek, 4 prysznice i 3 toalety (w męskiej 2 toalety i 1 pisuar). Są 2 zlewozmywaki, miejsce do opróżnienia toalety turystycznej, kuchnia polowa, sauna a nawet można wypożyczyć sprzęt wodny (kajaki i łodzie) na pobliskim stawie.

Drugie wrażenie - trochę gorsze. Mimo zamontowanych przy głównej drodze ekranów, słychać szum przejeżdżających samochodów. Ale to co teraz, to podobno nic - poinformował nas pan recepcjonista. Najgorzej było w zeszłym roku, gdy ekranów nie było a za płotem campingu hałasowały koparki :hmm:

Czyli teraz w porównaniu z zeszłym rokiem jest cicho... no cóż - zależy, co kto woli. W sumie miejsce wypadowe do pozwiedzania okolicy - dobre, ale żeby wypocząć - według mnie nie za bardzo.

Próbowaliśmy jeszcze załatwić jakieś zniżki na hasło "karawaning.pl" ale niestety, nie udało się :admin:

Fotki - już za chwileczkę :] autorstwa Adama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.