Skocz do zawartości

Części do pieca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Jako, że to pierwszy, nie licząc powitania, post prosiłbym o pobłażliwość ze strony wyjadaczy:)

 

Parę dni temu kupiliśmy naszą pierwszą przyczepę i jest nią LUNAR Moonlight rocznik 90

niestety nie posiadam do niej jakichkolwiek instrukcji, schematów itp.

Prosiłbym posiadaczy tego modelu mających takowe "pomoce naukowe" o udostępnienie ich celem dowiedzenia się czegoś co pomogło by mi w sposób nie organoleptyczny poznania naszego nabytku.

Interesuje mnie dosłownie wszystko na temat wyposażenia, zawieszenia itp.

 

Kolejna sprawa, dotyczy pieca a w szczególności braku jednej, niezwykle ważnej jego części chodzi o główny zawór sterujący (tak to się chyba nazywa) takie pokrętło w prawej górnej części pieca.

Pytanie brzmi: gdzie mogę kupić takowy zawór?

Czy nie prościej i taniej kupić jakiś używany piec?

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pietrek, dużo informacji znajdziesz tu , poczytaj , a później pytaj o szczegóły , prawie we wszystkich budkach urządzenia sa takie same lub podobne : ogrzewanie, kuchenka, gazowa, lodówka i inne

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do sklepów z częściami .

http://www.elcamp.pl/index.php?kateg=49

 

 

 

Dzięki wielkie ale tam mają tylko Trume a u mnie siedzi piec Carver Caravelle 'M' ;/

Będę musiał poszukać czegoś używanego, bo wywalić ~1,5 tysia jakoś mi się na razie nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie , poślij fotkę , może ci jakoś doradzę.

główny zawór sterujący (tak to się chyba nazywa) takie pokrętło w prawej górnej części pieca.

U mnie nie ma żadnego pokrętła , wszystko steruje sterownik obok na ścianie szafy.

Robisz pstryk i wszystko samo działa.

Masz jeszcze linka do części na alegro.

http://moto.allegro.pl/18568_czesci.html?id=18568&order=t&view=gtext&p=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko taki jak ten po prawej, ale on jest od ogrzewacza wody jak mniemam.

Tego od pieca nie posiadam. ale może dlatego, że nie mam nawet do czego podłączyć takiego sterowania.

Sądząc po nazwie mam podobny piec, ten mój to model: Carver Caravelle 'M'

Tak mam na tabliczce tego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje, że było to sterowanie ręczne ponieważ są tam dwie dziury, jedna większa o średnicy około 25~30 mm(na jakieś pokrętło) i obok z prawej jak się nie mylę mniejsza (na iskrownik) o średnicy około 10 mm.

W przyszłym tygodniu dodam fotki całego pieca i pokrywy może (z pewnością) ktoś ma taki i może pomóc :brawo:

 

Tak czy inaczej dziękuję za zainteresowanie :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiliśmy naszą pierwszą przyczepę i jest nią LUNAR Moonlight rocznik 90

niestety nie posiadam do niej jakichkolwiek instrukcji, schematów itp.

Prosiłbym posiadaczy tego modelu mających takowe "pomoce naukowe" o udostępnienie ich celem dowiedzenia się czegoś co pomogło by mi w sposób nie organoleptyczny poznania naszego nabytku.

Interesuje mnie dosłownie wszystko na temat wyposażenia, zawieszenia itp.

 

No za pytanie o instrukcję to niedługo będę kartki rozdawał :brawo:. Wisi przyklejony temat tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3027

 

Poszukaj w Internecie książki The Caravan Manual. Wszystko w niej jest fachowo opisane i dotyczy głównie przyczep angielskich. W temacie który wcześniej podałem znajdziesz do niej linka :brawo:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.