Skocz do zawartości

Prosze o poradę - narożniki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar rozkręcić listwy aluminiowe narożne, na długości około 150 cm

wymienić listwy drewniane, następnie skręcić całość spowrotem. Czy przed

założeniem uszczelki dodatkowo zastosować jakiś uszczelniacz

lub klej i jaki ? Czy też jest jakiś specjalny "patent" na taką naprawę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to musisz wyciągnąc z aluminiowych listw taki plastik który przykrywa śrubki (nie wiem czy to nie to nazywasz uszczelką).Warto by było nie porwać go i nie zgubić. Następnie wykręcasz śruby. Zauważ, że między blachą a listwą alminiową masz ostro nakitowane takiej czarnej smoły (przynajmniej u mnie tak jest). I tu ja bym oczyścił i listwe i blache z tego kitu. Następnie wybierasz się do Praktikera lub coś w tym stylu i szukasz takiego kleju dekarskiego który skleja blachy. Ważna sprawa, żeby ten klej czy uszczelniacz wysychał bez dostępu tlenu. Pomiędzy listwą aluminiową i blachą po skręceniu nie będzie dopływu świeżego powietrza, przez co klej może nie wyschnąć. Smarujesz listwe i balche tym zakupionym kitem dekarskim - ja bym dał tego w nadmiarze - i teraz skręcasz to tak aby kit wychodziłwszystkimi otworami od śrubek i pomiędzy listwą a blachą. Po wyschnięciu usuwasz nadmiar kitu i wsuwasz spowrotem ten plastik (uszczelkę).

 

Zastanów się też na zabezpieczeniem drewnianego szkieletu, w momęcie gdy będziesz miał go odkrytego. Ja kupiłem do tego olej do drewna - głęboko penetruje i sprawia, że drewno nie podciąga wilgoci.

 

I tak dla ciekawskich zapodam zdjęcie kleju do klejenia blachy:

kdqnw4rt0652fsfnm.jpg

Pozdrawiam!

Mam nadzieje, że wszystko jasno wytłumaczyłem, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :palacz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :piwko: .Przed skręceniem listew dociskowych należałoby nałożyć kit trwale-plastyczny (coś jak kiedyś OLKIT w blokach) firmy HENKEL - niestety trudno-dostępny :banan: w normalnej sprzedaży. Zamiennie można zastosować uszczelniacz dekarski - dostępny w marketach (OBI ,Castorama itp) :palacz: nie stosój silikonu. :bevil: Pozdrawiam :] (jak podasz jakieś namiary to mogę Ci przesłać HENKLA) :] .Andrzej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Rozkręciłem narożnik i jest tam po uszczelką i na blachach szara masa o konsystencji gumy do żucia. Jak tego "draństwa"

się pozbyć ? :D:D

Tak naprawdę jestem "trochę" zły, że taka robota mi się trafiła.

A ja tu chciałem anteny, akumulatory, brodziki, inne luksuśne rzeczy

montować, a ja nie wiem czy do Bożego Narodzenia się wyrobię. :D

Poradzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Widzę, że dobrze trafiłem Właśnie jestem na etapie naprawy swojego KIP'a.

Co do uszczelniaczy narożników, to jestem pewien w 99% że jest to butyl. Taką masę można kupić jest ona dostępna w kartuszach 310 ml i zabezpiecza przed dostaniem się nie tylko wody, ale i pary wodnej. Jest ona tak jak napisałeś trwale plastyczna (konsystencja gumy do żucia), co umożliwia "pracę" całej nadbudowy przyczepy. Dodatkowo planuję zakup taśmy butylowej - zawiera ona klej butylowy, do uszczelnienia narożników pod listwami. Niestety nie mam dzisiaj namiarów na dystrybutora masy butylowej, ale po długim weekendzie podeślę na forum. Cena ok 15 zł za kartusz.

Coś podobnego znalazłem na allegro http://www.allegro.pl/item100372731_profesjonalna_masa_uszczelniajaca_do_przyczep.html

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś zna sposób na prawidłowy montaż listwy kątowej?

Właśnie jestem po remoncie swojego KIP'a i mam problem z tą właśnie listwą. Zdaje sobie sprawę, że poprawne jej zamontowanie jest kluczem do pełnego sukcesu.

Podczas remontu odkręciłem ją, odkleiłem uszczelkę gumową i oczyściłem z pozostałości uszczelniacza.

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kolega lawar w 2006 roku rzucił pytanie, które mnie również nurtuje. Jak prawidłowo zamontować listwę po uszczelnianiu przyczepy? Czy wkręca się ją w tych samych miejscach ? Czy zawsze podczas uszczelniania należy wymienić uszczelkę pod listwą ? Oczywiśćie z uwagi na brak doświadczenia będe wdzięczny za fotorelację z takiego przedsięwziecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak.

Jeśli chodzi o listwę boczną.

Wiadomo odtłuściłem , potem blachę z blachą połączyłem za pomocą odpowiedniego mazidła ( nie będę reklamował).

U mnie listwa była mocowana za pomocą zszywek .

Więc dziury pozaklejałem owym mazidłem.

Nową listwę nie dałem na uszczelce tylko na mazidle grubo go smarując.

Efekt uboczny to ,ze dużo mi wyszło na zewnątrz , a plus tego ,że przykręcając wkrętami mam pewność o dobrym i mocnym uszczelnieniu listwy i wkrętów przebijających poszycie i lądujących do drewnianych listw konstrukcji.

 


Tu widać łączenie blach bez listwy .Wszystkie dziury w blasie zostały zaklejone , a nowe nie były mierzone z prostego powodu ( brak możliwości trafienia w te same dziury.)

post-115552-imported-87be88e0-3de8-4470-97fc-96c64e0c7c3b_thumb.jpg

 

Tak to wyglądało po usunieciu nadmiaru xxx.Jest to masa elastyczna i na pewno lepsza od uszczelek które po jakimś czasie twardną.

post-115552-imported-09b6cd0f-ed75-48c0-927e-bb5fa21c405a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafko, a czy przed zastosowanie masy butylowej firmy xxxx stosowałeś aktywator do powierzchni tej samej firmy ?

ktoś się orientuje czy w takim Knausie jak mój ta listwa jest na zszywki czy na wkręty ?

 

BTW

 

do moderatora: może by połączyć wątki ? http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=64&highlight=naro%BFnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.